18 листопада 2024 року в нашому Університеті відбувся ІІ Всеукраїнський круглий стіл «Служіння митрополита Василя Липківського: історичний вимір та значення для сучасної України».
Співорганізаторами цього важливого заходу були Київська православна богословська академія та Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України. Модератором круглого столу була професор, доктор філософських наук, декан Факультету суспільно-гуманітарних наук Олена Александрова.
Зі вступним словом до учасників круглого столу звернувся в.о. ректора Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Олександр Турунцев. Олександр Петрович зазначив, що наш Університет є спадкоємцем величної справи митрополита Василя Липківського та продовжує розвивати українську освіту та культуру, надихаючись його незламним духом і прагненням до незалежності.
Вітали учасників круглого столу ректор Київської православної богословської академії, доктор богословських наук, професор, протоієрей Олександр Трофимлюк; голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський; онук митрополита Василя Липківського, провідний науковий співробітник Інституту електродинаміки Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор Костянтин Липківський.
На круглому столі були виголошені доповіді провідних науковців нашого Університету, Київської православної богословської академії, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України. Так, Ірина Преловська, доктор історичних наук, доктор церковно-історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, професор Київської православної богословської академії виступила з доповіддю на тему: «Ставлення очільника Української Автокефальної Православної Церкви митрополита Василя Липківського до Синодально-Канонічного Томосу Вселенського Константинопольського патріархату 13 листопада 1924 р. До 100-ої річниці з нагоди підписання документу»; Олександр Саган, доктор філософських наук, професор, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН Украйни – з доповіддю «Державно-церковні відносини в Україні на сучасному етапі: внутрішньополітичний та георелігійний аспекти»; Андрій Дудченко, доктор філософії з богослов'я, старший викладач кафедри церковно-практичних дисциплін Київської православної богословської академії, головний редактор журналу "Церква і суспільство", священник ПЦУ – з доповіддю «Літургічний розвиток Православної Церкви України на прикладі офіційних богослужбових видань»; Олександр Бонь, доцент кафедри історії України, кандидат історичних наук, доцент – з доповіддю «Служіння і трагедія архієпископа УАПЦ Нестора Шараївського».
Загалом, на круглому столі було закцентувано увагу на трьох основних напрямах діяльності митрополита Василя Липківського: його служінні церкві, просвітницькій діяльності та його внеску у збереження української ідентичності.
Декан факультету, професор Олена Александрова та професор кафедри всесвітньої історії Галина Саган 5-6 жовтня 2024 р. взяли участь у Днях української культури в Загребі.
Програма академії була насичена науковими та культурно-просвітніми заходами, які продемонстрували культурне багатство української діаспори в Республіці Хорватія та науковий інтерес українських та іноземних вчених до історії української громади на Балканах.
Першого дня відбувся форум-презентація сьомої книги "Українці Хорватії: матеріали та документи", під час якого українські та іноземні науковці виступили з доповіддями за опублікованими матетіалами у збірнику. Галина Саган разом з професором Ганною Карась модерували захід. Також Професор Саган виступила з доповіддю на тему: "Діяльність української діаспори Республіки Хорватія з підтримки біженців".
Професор Олена Александрова долучилися до дискусії на круглому столі:"Геноцид Москви українців протягом кількох століть". Олена Александрова та Галина Саган разом з іншими вченими України, висловили велику вдячність жителям та Уряду Хорватії за військову підтримку, гуманітарну допомогу та співпрацю на шляху до членства України в ЄС.
Окрема подяка виголошувалася організатору Днів української культури, президенту Українського культурно-просвітнього товариство Кобзар у Загребі пану Славку Бурді, який черговий раз мобілізував наукові та творчі сили з України, Хорватії, Угорщини Словенії та Італії для важливої наукової і мистецької академії в столиці Хорватії.
З метою розвитку співробітництва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка з Королівським університетом Белфасту (Велика Британія) відбувся робочий візит декана Факультету суспільно-гуманітарних наук Олени Александрової та заступника декана Віталія Завадського до м. Белфаст з 23 вересня по 27 вересня 2024 року.
Під час робочих зустрічей з адміністрацією, відповідальними особами за міжнародну діяльність та представниками академічної спільноти Школи історії, антропології, філософії та політики й Факультету мистецтв, гуманітарних та соціальних наук був сформований пакет спільних проєктів академічної та наукової колаборації.
З 18 по 20 вересня 2024 року співробітники Київського столичного університету імені Бориса Грінченка – декан Факультету суспільно-гуманітарних наук Олена Александрова, професор кафедри політології та соціології Тетяна Костюк, доцент кафедри історичної та громадянської освіти Інституту післядипломної освіти Ольга Дудар, відвідали Столичний університет Осло (Oslo Metropolitan University, Норвегія), зокрема Департамент початкової та середньої освіти.
У ході візиту грінченківці взяли участь у низці зустрічей, спрямованих на розширення двостороннього співробітництва, нові спільні дослідження та проєкти. Досягнуто домовленостей про перспективи розвитку співпраці в контексті дослідження складних питань історії, демократизації освіти та громадянського просвітництва; проведення міжнародного семінару на тему “Роль освіти в постконфліктних суспільствах”; написання спільних наукових статей та реалізацію грантових проєктів; організацію pre-COIL у рамках навчальних дисциплін.
За результатами зустрічей з Хеге Кнудсмоен, міжнародним координатором Департаменту початкової та середньої освіти, та Ранвейгою Йоргенсеною, очільницею відділу інтернаціоналізації вищої освіти та спільних досліджень Столичного університету Осло, заплановано налагодити співпрацю університетів у рамках програми Еразмус+.
Візит грінченківців окреслив нові перспективні напрямки для майбутньої українсько-норвезької співпраці університетів.
Науковий археологічний семінар (археологічна практика) наших студентів істориків у Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник під керівництвом Відділу археології начолі з Sergiy Taranenko добігає свого завершення. Він викликав цікавість на телебаченні! Вчора були у "1+1". Сьогодні знімав телеканал "Київ" та ще один ютуб-канал. Дякуємо колегам за цікаву і змістовну практику!
Таймінг: 2:10:47
Переглянути на YouTube
Студенти 1 курсу спеціальності 032 Історія та археологія під час археологічної практики проводять археологічні розкопки у Митрополичому саду Національного заповіднка "Києво-Печерська Лавра". https://kplavra.kyiv.ua/ua/node/3720
Акредитація зазначеної програми є завершальною в циклі екпертиз Національним агенством забезпечення якості вищої освіти України освітніх програм Faculty of Social Sсiences and Humanities Університету за 5 років. З 9 освітніх програм Факультету - 5 акредитовані із визначенням "Зразкова".
Єдиним в Україні є поступ підготовки за спеціальністю 032 Історія та археологія в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка, коли освітні програми всіх трьох рівнів вищої освіти (бакалаврат, магістратура, PhD) однієї спеціальності акредитовані із визначенням "Зразкова".
Таке досягнення є результатом наполегливої праці та командної роботи потужного колективу, який прагне досконалості та реалізації найсучасніших практик підготовки фахівців в місті Київ. Висловлюємо щиру подяку всім студентам, колегам та стейкголдерам за вагомий внесок в розвиток вищої освіти.
Новим етапом співробітництва Київський столичний університет імені Бориса Грінченка з Oslo Metropolitan University стало проведення круглого столу "The Holocaust, Holodomor and Genocide in the Contemporary History and Educational Programs", на якому разом з норвезькими колегами обговорювалися питання викладання тематики Холокосту, Голодомору та Геноциду в сучасній освіті. До участі долучилися провідні науковці Факультету суспільно-гуманітарних наук, Факультету романо-германської філології та Інституту післядипломної освіти. Висловлюємо щиру подяку учасникам за підготовані доповіді англійською мовою, високий рівень наукових дискусій та презентацію Університету на міжнародному рівні!