VIII Весукраїнський турнір з історії 5.11.2019
За організації #іфф та #нт_іфф , відбувся щорічний Історичний турнір. Більше 40 команд з різних куточків України, різноманітних спеціальностей, протягом 3-ох днів змагалися та демонструввли свої знання в історичних і культурологічних питаннях. Серед істориків перше місце та цінні призи отримала команда Львівського національного університету ім. І.Франка. Першими серед неісториків стали представники Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана. Команда, котра представляла наш університет, складалася з членів Наукового товариства #iff . Вітаємо їх з почетним 2-им місцем серед професійної ліги! Вашій увазі представлений фотозвіт з урочичтого відкриття турніру, самих змагань та нагородження переможців.
Екскурсія Києвом для студентів-іноземців 30.11.2019
Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Історико-філософського факультету Denis Khokhlov провів креативну та цікаву екскурсію Києвом для студентів-іноземців нашого Університету!
Семінар про екологічний стан нашої планети 12.09.2019
Еко-активіст @РоманТкаченко влаштував для #нт_іфф цікавий семінар про екологічний стан нашої планети. Ця тема є дуже важливою для нашого суспільства, не зважаючи на не пов'язаність зі звичайною сферою діяльності #nt_iff. Роман розповів про стан забруднення планети, нові методи сортування сміття, порадив здорові альтернативи предметам одноразового використання та дружні для довкілля речі у побуті. Особлива увага приділялась екологічній ситуації в Україні. Наприклад вражаючим стало те, що нашим заводам-переробникам не вистачає вторсировини і вони її купують закордоном, в той час як більшість увесь шкідливий для екосистеми непотріб легковажно викидає. Також слухачі отримали корисну інформацію про те, що у Києві є місця для прийому вторсирировини.
Вечір пам'яті Небесної сотні
20 лютого відбувся Вечір пам'яті Небесної сотні, організований Науковим товариством Історико-філософського факультету. На заході обговорювались події Революції Гідності, що сколихнула нашу країну у 2013-2014 рр. Відбулося вшанування пам'яті загиблих героїв, обговорення ключових питань, перегляд тематичних відео тадекламування авторських віршів.
P.S. Слава Україні! Героям слава!
Work-shop: «Сучасна демократія: основні проблеми та шляхи їх вирішення»
21 листопад 2017 р. Наукове товариство за підтримки кафедри історії України Історико-філософського факультету з нагоди четвертої річниці початку Революції Гідності провело work-shop: «Сучасна демократія: основні проблеми та шляхи їх вирішення». Участь у заході взяли студенти історики та філософи, а також молоді науковці. У ході роботи було розглянуто чотири блоки основних проблем пов’язаних з демократією: «стереотипи демократії», «загрози демократії»та «альтернативи демократії». Відповідно до цього, усі учасники були об’єднані в чотири команди, які репрезентували відповідний напрямок. Також кожен мав можливість запропонувати власний шлях вирішення проблем щодо демократії в сучасному світі. Під час заходу розвинулася жвава дискусія, студенти та молоді науковці намагалися всебічно підійти до проблеми та креативно її розглянути. Усі учасники заходу отримали задоволення, а також здобули нові та корисні знання щодо принципів функціонування демократії.
Вибори до Наукового товариства факультету
Збори членів Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Історико-філософського факультету
10 жовтня 2017 р. відбулися Збори членів Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вченихІсторико-філософського факультету. З 31 члена, присутніми були 25, що визначало зібрання легітимним. Порядок денний передбачав розгляд двох основних питань:
1. Звіт діючого голови Наукового Товариства факультету Куцика Руслана за 2016–2017 навчальний рік.
2. Обрання таємним голосуванням голови, заступника та призначення секретаря Наукового товариства факультету.
За підсумками таємного голосування головою Наукового товариства Історико-філософського факультету стала Марія Гайсенюк, діючий секретар Наукового товариства Факультету, лаборант кафедри історії України, студентка ІІ курсу спеціальності «Історія та археологія; заступником – Денис Гаджарі, студент І курсу спеціальності «Історія та археологія»; секретарем – Яна Івашко, студентка ІІ курсу спеціальності «Історія та археологія;
Вітаємо Марію Гайсенюк з перемогою і бажаємо наснаги та плідної праці на благо факультету й Університету!
Дебати «Успішність діяльності Наукового товариства: стратегії та передбачувані ризики»
18 травня 2017 р. у рамках Фестивалю науки та до Дня вишиванки команда Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету долучилася до організації та участі в дебатах «Успішність діяльності Наукового товариства: стратегії та передбачувані ризики». Під час заходу розвинулася жвава дискусія, були визначені основні проблеми з якими стикнулося Наукове товариство протягом року та запропоновані шляхи їх вирішення. Позитивної атмосфери дебатам надавали патріотичні вишиванки учасників.
Круглий стіл «Проблеми розвитку молодіжної науки в Україні» 28-29 квітня 2017 р.
28-29 квітня 2017 р. у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Проблеми розвитку молодіжної науки в Україні». Організаторами заходу виступили Наукове товариства Університету Грінченка, Наукове товариство Переяслав-Хмельницького Університету та Наукове товариство Історичного факультету Львівського університету ім. І. Франка. У ході круглого столу було обговорено ряд актуальних питань, зокрема: проблеми нормативно-правової бази розвитку молодіжної науки в Україні, особливості трансформацій Наукових товариств ВНЗ, роль міжнародного співробітництва та академічної мобільності, особливості розвитку молодіжної науки за кордоном, мотиваційний аспект наукової діяльності тощо. Члени Наукового товариства Історико-філософського факультету активно долучилися до організації заходу. Зокрема, з доповідями виступали: Руслан Куцик, голова Товариства Університету та факультету, «Особливості модернізації та діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка» та Мухіна Катерина, заступник голови Товариства факультету «Участь українських молодих науковців у польських грантових програмах: основні проблеми та перспективи». Також участь у круглому столі взяла й секретар Наукового товариства факультету Гайсенюк Марія. Під час заходу розвинулась жвава дискусія, учасники заходу мали можливість поділитися власним досвідом та отримати корисну для себе інформацію. Зауважимо, що крім офіційної наукової частини, захід передбачав ще й проведення екскурсії по Львову з метою ознайомлення з місцевою культурно-історичною спадщиною.
Серія майстер-класів
13, 19 та 21 квітня 2017 р. за ініціативи Наукового товариства Університету Грінченка було проведено серію майстер-класів на такі теми: «Наукове декларування: профіль науковця в Google Академії» (спікерами виступили: Копанєва Вікторія Олександрівна, директор Наукової бібліотеки Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, кандидат історичних наук та Костенко Леонід Йосипович, завідувач відділу бібліометрії та наукометрії Служби інформаційно-аналітичного забезпечення Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, старший науковий співробітник, кандидат технічних наук); «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень» (спікер – директор бібліотеки Університету Опришко Тетяна Сергіївна, кандидат наук із соціальних комунікацій); «Підготовка наукової статті до публікації у міжнародному рейтинговому журналі» (спікер – доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Інституту людини Університету Лях Тетяна Леонідівна, кандидат педагогічних наук). Члени Наукового товариства історико-філософського факультету активно долучилися до організації вищезазначених заходів. Подібні майстер-класи є корисними та необхідними, оскільки розкривають основні особливості написання наукових статей відповідно до сучасних вимог та формують практичні навички роботи молодого науковця з сучасними інформаційними науковометричними платформами.
Всеукраїнська молодіжна наукова конференція «Тенденції і перспективи розвитку історичної науки та філософії в умовах глобалізації»
10 березня 2017 р.за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська молодіжна наукова конференція «Тенденції і перспективи розвитку історичної науки та філософії в умовах глобалізації».
У заході взяли участь представники з різних міст України: Бердянська, Кам’янец-Подільського, Києва, Переяслав-Хмельницька, Тернополя, Чернігова та ін.
Із вітальним словом до учасників заходу звернулися:Александрова Олена Станіславівна,декан Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор;Салата Оксана Олексіївна, завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, професор.
Робота конференції пройшла у форматі шести сесій: «Роль національного та етнічного чинників у суспільно-політичних процесах ХХ–ХХІ ст.», «Актуальні проблеми військової історії», «Сучасні дослідження з історії домодерного та модерного періодів», «Тенденції розвитку міжнародних відносин ХХ – ХХІ століть», «Дослідження проблем соціальної філософії», «Актуальні розвідки сучасного релігієзнавства, історії та теорії культури».
Студенти та молоді вчені активно дискутували, обговорюючи проблеми сучасної історичної науки та філософії. Дякуємо учасникам конференції за конструктивний науковий діалог.
Круглий стіл 21 листопада
21 листопада 2016 р. до дня Революції гідності Наукове товариство Історико-філософського факультету провело круглий стіл: «РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ ЯК ОДИН ІЗ ЕТАПІВ НА ШЛЯХУ ДО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ». Участь в обговоренні взяли студенти, аспіранти та представники громадських організацій. Теми доповідей розкривали різноманітні актуальні питання, зокрема: роль ЗМІ та національної самоідентифікації під час Євромайдану, розвиток третього сектору (громадських організацій) в Україні, діяльність ГО "С14", Майдан очима учасників, оцінка Революції гідності сучасною молоддю та ін. Під час обговорення розвинулась жвава дискусія з приводу майбутнього розвитку української держави та розбудови громадянського суспільства. На завершення учасники круглого столу згадали та вшанували пам'ять героїв Небесної сотні.
Квест «Грінченківська AlmaMater»
27 жовтня 2016 р. відбувався спільний квест Історико-філософського факультету і Факультету права та міжнародних відносин: «Грінченківська AlmaMater». Студенти історики, міжнародники та правовики змагалися за право бути кращими знавцями про свій Університет. Вони виконували різноманітні завдання та випробовування, зокрема такі: заповнення кросвордів, гра в «крокодил», складання пазлів, відгадування пісень та дат народжень відомих діячів та ін. Атмосфера квесту була надзвичайною та позитивною. Перемогу отримали такі студенти: Світлий Руслан, Ковальчук Михайло, Грабар Віктор, Бідюкова Анна, Гаргун Сергій. Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Університету Куцик Руслан нагородив переможців грамотами та призами, усі учасники квесту залишилися у захваті від участі в ньому.
Вибори голови Наукового товариства Київського університету імені Бориса Грінченка
12 жовтня 2016 р. – відбулися вибори голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка. Свою кандидатуру на посаду висунули дві людини:
- Куцик Руслан Ростиславович, аспірант, голова НТ Історико-філософського факультету;
- Мартич Руслана Василівна, доцент кафедри філософії, кандидат філософських наук.
На Зборах були присутні 33 делегати із 37. Кандидати розповіли про себе та репрезентували власні програми щодо розвитку Наукового товариства. Відповідно до таємного голосування, перемогу отримав Куцик Руслан Ростиславович. Секретарем обрано Колбасюк Лоліту Сергіївну, студентку 3 курсу факультету права та міжнародних відносин. Заступником голови НТ залишається Сізоненко Катерина Володимирівна, магістрантка Педагогічного інституту.
Збори Наукового товариства 11 жовтня
11 жовтня 2016 р. відбулися чергові збори Наукового товариства історико-філософського факультету. На них було обговорено питання організації та проведення 27 жовтня квесту «Київ – моя столиця» та залучення до його проведення студентів 1 курсу. Вирішено провести квест спільно з Науковим товариством факультету права та міжнародних відносин. У вівторок 18 жовтня відбудеться історичний кінодискусійний клуб. 31 жовтня НТ організовує екскурсію у Національний музей історії. Крім активу, на Зборах НТ були присутні декан історико-філософського факультету Александрова Олена Станіславівна та доцент кафедри філософії Мартич Руслана Василівна.
Зустріч першого курсу із студентським самоврядуванням та Науковим товариством
Зустріч першого курсу із студентським самоврядуванням та Науковим товариством
7 жовтня 2016 р. в університетській бібліотеці відбулася офіційна зустріч першого курсу із членами студентського самоврядування та Наукового товариства. В контексті цього, голова НТ Руслан Куцик представив заступника Катерину Мухіну, секретаря Марію Гайсенюк та репрезентував основні напрямки наукової діяльності. Також було повідомлено про функціонування на загальному сайті факультету окремої сторінки Наукового товариства, де кожен бажаючий може ознайомитися з його діяльністю більш детально.
Збори НТ ІФФ 4 жовтня 2016 р.
Збори НТ ІФФ 4 жовтня 2016 р.
4 жовтня 2016 р. – проведено Збори НТ Історико-філософського факультету. На них було виділено основні напрямки діяльності Товариства:
- науко-дослідницький;
- інформаційно-технічне забезпечення;
- наукове дозвілля.
На Зборах було призначено відповідальних осіб за вище вказані напрямки; вирішено створити групи у соціальних мережах; долучитися до процесу організації Всеукраїнських студентських турнірів з історії та філософії; провести в кінці жовтня факультетський квест. Крім того, актив Товариства затвердив офіційну назву Всеукраїнської наукової конференції – «Тенденції і перспективи розвитку історичної науки та філософії в умовах глобалізації» та призначив дату її проведення – 10 березня 2017 р.
Збори НТ ІФФ 27 вересня 2016 р.
Збори НТ ІФФ 27 вересня 2016 р.
27 вересня 2016 р. відбулися перші Збори активу нового Наукового товариства Історико-філософського факультету. На засіданні були обговорені завдання, які повинно виконати НТ, запропоновано виділити декілька напрямків наукової роботи. В їх контексті прийнято рішення організувати проведення навесні 2017 р. Всеукраїнської конференції для молодих науковців України.
Вибори до Наукового товариства Історико-філософського факультету
Вибори до Наукового товариства Історико-філософського факультету
15 вересня 2016 р. – відбулися вибори голови наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Історико-філософського факультету. Відповідно до процедури було проведено таємне голосування. Головою НТ було обрано Куцика Руслана Ростиславовича, заступником – Мухіну Катерину Сергіївну, секретарем призначено Гайсенюк Марію Олександрівну. На зборах були репрезентовані основні завдання Наукового товариства на 2016–2017 навчальний рік.