2023 рік
Вже третій рік реалізовується проєкт «П’ятничний лекторій», на який запрошуються провідні вчені України. Зокрема, у рамках цього проєкту було проведено лекцію «Приватні шпигуни та їх роль в українському політичному процесі (приклад Якова Макогона)» Івана Монолатія – д. політ. н., проф. кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, академіка Академії наук вищої школи України, члена Польського товариства політичних наук, експерта МОН України і Національного фонду досліджень України; лекцію на тему: «Перехід на новий церковний календар і кореляція з народними традиціями» Наталії Громової – к.і.н., доцента кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка тощо.
Свої професійні навички студенти та аспірантами факультету розвивають і удосконалюють, реалізовуючи соціальний проєкт «З Києвом і для Києва». Зокрема, у нашому проєкті «Школа сучасного експерта» студентами та аспірантами було прочитано 7 лекцій. Так, поміж студентів лекції прочитали Денис Верховець, Владислав Шуточкін, Денис Хохлов, Марк Мілютін, Аліса Мусієнко, аспіранти Наталія Курильчук та Уляна Назимок.
На факультеті часто проводяться презентації нових книг, які є цікавими і важливими для студентів наших спеціальностей. Зокрема, 24 жовтня 2023 р. на факультеті відбулася презентація колективної монографії «Історія Запорозької Січі», в якій вперше визначено і науково обґрунтовано час та місця розташування січового Коша над Дніпром та Дунаєм, висвітлено утворення «козацької республіки», матеріальну та духовну культуру січової громади, а також вплив останньої на українське суспільство ранньомодерної доби. Працю представили автори, зокрема доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка Щербак Віталій Олексійович; доктор історичних наук, професор, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Гуржій Олександр Іванович; доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Чухліб Тарас Васильович; докторка історичних наук, професорка, професорка Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Бачинська Олена Анатоліївна.
31 жовтня 2023 р. було проведено міжнародну онлайн-зустріч «Стій з Україною! Досвід виживання українських студентів під час російсько-української війни (2014–2023…)». Зустріч проходила між студентами нашого університету та студентами католицького Університету Сетон Хол, Нью Джерсі, США. https://fshn.kubg.edu.ua/profakultet/news/podiji/1586-mizhnarodnaonlain-zustrich-stii-z-ukrainoiu-dosvidvyzhyvannia-ukrainskykh-studentiv-pidchas-rosiisko-ukrainskoi-viiny-2014-2023.html
У своїх виступах наші студенти поділилися з американськими однолітками особистим досвідом виживання під час війни. За допомогою презентацій та у форматі живого діалогу студенти розповіли про нашу країну, її ідентичність, прагнення і цінності українців, показали руйнівні наслідки російського вторгнення для таких українських міст як Київ, Маріуполь, Бердянськ, Донецьк, Каховка, Нова Каховка, Волноваха, Нікополь, Балаклея. Під час зустрічі українські студенти ознайомили американських колег з інформацією про Україну, поділилися власними історіями життя в умовах російської агресії та розповіли про особисті та суспільні трансформації в Україні.
Американські слухачі з величезною емпатією сприйняли розповіді наших студентів про окуповані міста та території, зацікавились демонстрацією фотоподій та згадок із особистих архівів здобувачів, історіями українських студентів-Героїв, що поклали своє життя, захищаючи Україну.
У Грінченківську декаду на факультеті було проведено низку заходів, присвячених Борису Грінченку, до яких долучились майже усі студенти та викладачі факультету. У конкурсі #Слово_Грінченка (жовтень-листопад) було представлено 5 студентських відео, авторами яких були Крістіна Бінківська (ОП «Філософія» ІІ курс), Валерія Бойко (ОП «Історія та археологія» ІV курс), Марко Мілютін (ОП «Історія та археологія» І курс магістратури). Двоє студентів отримали перемогу в цьому конкурсі, зокрема Андріана Мисишин (ОП «Філософія» ІV курс) отримала гран-прі та Вікторія Доценко (ОП «Політологія» ІІ курс) здобула диплом ІІ ступеня.
7 грудня 2023 р. відбулася презентації науково-методичного видання «Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників». Укладачі збірки Анна Гедьо, Maрина Будзар, Олег Іванюк, Євген Ковальов говорили зі студентами гуманітарних спеціальностей (істориками, філологами, філософами, політологами) про «надзадачу» цієї книги – представити у спогадах не лише самого Бориса Грінченка у всій складності його духовного складу, але й тих осіб, які розповідали про нього, а через них – великий Грінченківський світ, тобто Україну кінця ХІХ – початку ХХ ст. Презентація викликала жваве зацікавлення всіх присутніх, серед яких були не лише студенти та викладачі університету, але й наукові працівники, зокрема завідувач відділу національної бібліографії Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Сидір Кіраль, автор-укладач публікації листування Трохима Зіньківського з Борисом Грінченком. Хрестоматія «Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників» видана до 160-річчя видатного українця.
27 квітня 2023 р. ми провели спільний захід разом з Навчально-науковим інститутом сучасних технологій Приазовського державного технічного університету (м. Дніпро). Це був круглий стіл, присвячений 37-ій річниці аварії на ЧАЕС на тему «Болить Чорнобиль крізь віки...». Від нашого факультету виступила студентка ІІ курсу спеціальності «Історія та археологія» Подлісецька Марія з доповіддю на тему: «Чорнобиль: історія і сучасність».
10 березня 2023 р. Студентське наукове товариство факультету організувало для перших курсів до днів вшанування Кобзаря квест «Знаний та незнаний Тарас Шевченко». В інтелектуальній грі перемогу здобули історики. Свою команду вони назвали «Сон». До її складу увійшли Чкан Анна, Гамалія Святослав, Жигадло Дар'я, Васькевич Тетяна і Грабова Ірина.
Навесні 2023 р. на факультеті почав працювати новий соціальний проєкт «Школа сучасного експерта». Проєкт орієнтований на вчителів шкіл, ліцеїв, коледжів столиці, студентів нашого факультету та інших структурних підрозділів Університету Грінченка. Заняття в Школі поводяться щоп'ятниці о 15.00. Перше заняття в школі відбулося 17 березня 2023 р. На першу Школу записалося 72 слухачі – це вчителі київських шкіл, ліцеїв, студенти нашого Університету. Лекції в Школі читали викладачі і студенти Факультету суспільно-гуманітарних наук та наші партнери. За перший сезон було прочитано 11 лекції, поміж яких були прочитані студентами та аспірантами НТ.:
24 березня 2023 р. студент 4 курсу спеціальності 032 Історія та археологія Владислав Шуточкін прочитав лекцію на тему «Українки в жіночому султанаті Османської імперії»;
7 квітня 2023 р. магістр Денис Хохлов прочитав лекцію на тему «Безбожна татарва»: стереотипи про кримських татар в українській історії та культурі»;
12 травня 2023 р. лекцію на тему «Депортації, вислання та заслання як види позасудових репресій на території Олевського прикордоння» прочитала аспірантка кафедри історії України Наталія Курильчук;
З жовтня 2023 р. почалися заняття в «Школа сучасного експерта ІІ». За другий період було прочитано 10 лекцій, поміж яких були прочитані студентами та аспірантами НТ.:
27 жовтня 2023 р. Денис Верховець – магістр І року навчання прочитав лекцію на тему «Покоління 1960-х: студентські протестні рухи у візії зарубіжних дослідників початку ХХІ ст.»;
17 листопада 2023 р. Уляна Назимок – аспірантка кафедри всесвітньої історії прочитала лекцію на тему «Український емігрантський часопис «Визвольний шлях»;
8 грудня 2023 р. Мілютін Марк – магістр 1 року навчання прочитав лекцію на тему «Києві в добу Бориса Грінченка»;
22 грудня 2023 р. Мусієнко Аліса – магістрантка ІІ року навчання прочитала лекцію на тему: «Електронна демократія: міфи та реальність».
Також в грудні ми розпочали ще один соціальний проєкт «Історичні та краєзнавчі студії», орієнтований на учнів Оболонського району. Перше заняття відбулося 13 грудня 2023 р. і його прочитав магістр Д.Хохлов.
У 2023 р. році на факультеті розпочав роботу Дискусійний клуб ФСГН. Керівництво клубу здійснюється колективним органом з трьох студентів – представників від кожної ОП факультету. Від політологів –Аліса Мусієнко, від філософів – Андрій Вітов, від істориків – Владислав Шуточкін. З вересня 2023 р. В. Шуточкіна замінила першокурсниця Книш Ірина. Перше засідання клубу відбулося 5 квітня 2023 р. Воно проходило у форматі засідання парламенту. Це була імпровізована політична гра. Тема, яку розглядав законодавчий орган «Повоєнна відбудова України», викликала великий інтерес і предметні дискусії.
Загалом, Клуб став чудовою платформою втілення теоретичних вмінь студентів у практичній площині. На засіданні клубу, як правило, також брали участь викладачі та аспіранти, які виступали експертами. Зокрема, до роботи клубу долучалися професори Олександр Горбань і Лілія Макаренко, доценти Леонід Панасюк і Іван Ощипок, аспіранти Святослав Рублик, Дмитро Коломієць і Денис Хохлов.
26 жовтня 2023 р. відбулося чергове засідання Дискусійного клубу ФСГН на тему «Доцільність узаконення медичного канабісу». Експертами цієї дискусії були аспіранти Святослав Рублик, Дмитро Коломієць і Денис Хохлов. Експерти своїми оцінками і порадами долучалися до формування професійних компетентностей майбутніх спеціалістів.
16 листопада 2023 р. в рамках Дискусійного клубу ФСГН, присвяченого Міжнародному дню філософії відбулася зустріч з Тетяною Трощинською – доктором наук з державного управління, шеф-редактором Громадського радіо, публіцистом, філософом. Тема дискусії «Філософія сучасних комунікацій в контексті гуманітарної безпеки України» викликала великий інтерес у присутніх. Експертами цього засідання були викладачі кафедри філософії Роман Небожук, Марина Колінько та Олександр Горбань.
30 листопада 2023 року на черговому засідання Дискусійного клубу ФСГН студенти факультету провели обговорення на тему «Міграційна політика України 2022-2023 рр.». Дві команди провели дебатів, обмінялися думками та навели конструктивні аргументи щодо актуальної теми.
Дискусійний клуб ФСГН
Студентський актив дискусійного клубу
2022 рік
2022 року вперше відзначали День народження нашого Університету 28 вересня. Велика команда колег готувала цей відповідальний і важливий захід. Ми мали знакові і важливі загальноуніверситетські та факультетські заходи. СНТ долучилося до організації на Факультеті суспільно-гуманітарних наук лекції для студентів та викладачів: «Основні віхи історії Київського університету імені Бориса Грінченка», яку прочитав доктор історичних наук, професор кафедри історії України Віталій Андрєєв. Завідувач кафедри археології та давньої історії Михайло Відейко презентував діяльність Клубу історичної реконструкції «Спадщина», а дівчата зі Студентського театру «Борисфен» презентували традиційні українські таночки та провели майстер-клас найпопулярніших з них.
Також СНТ, вже традиційно, брало участь у проведенні низки заходів, присвячених Борису Грінченку. Зокрема, у травні та грудні у групах першокурсників куратори разом з координаторами провели тематичні засідання, на яких було презентовано цікаві факти про життя та діяльність Бориса Грінченка. Також навесні для першокурсників організовується інтелектуальна гра «Відомий і невідомий Борис Грінченко».
У Грінченківську декаду на факультеті було проведено низку заходів, присвячених Борису Грінченку, до яких долучилися усі студенти та викладачі факультету. Зокрема, було проведено круглий стіл на тему: "Цінності Бориса Грінченка у сьогоденні". Нашим гостем був священик Павло Мельник, доцент кафедри богослов'я Київської православної богословської академії, кандидат наук з богослов'я. Отець Павло розповідав про моральні та духовні цінності, говорив про їхні відмінності і важливість обох складових у житті кожної людини. Доцентка кафедри політології Тетяна Купрій презентувала доповідь про роль кохання в житті Бориса Грінченка, про його ставлення до своєї дружини.
Члени СНТ долучилися до публікації низки історико-інформаційних матеріалів про свята, які відзначають в Україні 14 жовтня (Покрова, День Захисника України, День УПА). Аналогічні довідково-історичні матеріали традиційно були опубліковані до знаменних дат, які мають важливе значення в історії України, Європи та світовій громадськості загалом. Такі матеріали були розміщені напередодні Дня пам’яті та примирення (8 травня), до Дня Перемоги (9 травня), до Дня Конституції України, (28 червня), до Дня прапора та Дня Відновлення Незалежності України (23-24 серпня), до Дня пам’яті трагедії в Бабиному яру (29 вересня), до Дня відповідальності людини (19 жовтня), до Міжнародного Дня студента (17 листопада), до Міжнародного дня філософії (18 листопада), до Дня пам’яті жертв голодоморів (27 листопада) та інших знаменних дат.
2021 рік
У Грінченківську декаду СНТ долучилося до проведення кафедрою історії України та всесвітньої історії круглого столу: «Інтелектуальна біографія Бориса Грінченка: історія та сучасність». Водночас представники СНТ брали участь в організації та проведенні кафедрою філософії та політології вебінару «Біографічний метод в гуманітаристиці в контексті життєпису Бориса Грінченка».
До Дня Захисника України члени СНТ брали участь у розробці та публікації низки історико-інформаційних матеріалів про свята, які відзначають в Україні 14 жовтня (Покрова, День Захисника України, День УПА). Аналогічні довідково-історичні матеріали традиційно були опубліковані до знаменних дат, які мають важливе значення в історії України, Європи та світової громадськості загалом. Такі матеріали були розміщені напередодні Дня пам’яті та примирення (8 травня), до Дня перемоги над нацизмом (9 травня), до Дня Конституції України, (28 червня), до Дня прапора та Дня Відновлення незалежності України (23-24 серпня), до Дня пам’яті трагедії в Бабиному яру ( 29 вересня), до Дня відповідальності людини (19 жовтня), до Міжнародного Дня студента (17 листопада), до Міжнародного дня філософа (18 листопада), до Дня пам’яті жертв голодоморів (27 листопада) та інших знаменних дат.
На загальноуніверситетському мовному квесті, який був приурочений Дню української писемності та мови, від факультету взяло участь дві команди. Обидві команди посіли друге місце. Першу команду було створено з членів СНТ факультету, до неї увійшли студенти: Гордієнко Валерія, Івахненко Ірина, Пилипончик Катерина, Подлісецька Марія, Коваль Марсель, Хохлов Денис, Полівод Анастасія, Лах Мар'яна. Друга команда, яка назвалася "Kord Team" об’єднала студентів: Солоп Дарину, Цівак Наташу, Кузьміча Дениса, Фоміну Ірину, Мегель Анастасію, Деркач Поліну, Остапович Анастасію, Галушко Марину (капітан).
Члени СНТ факультету упродовж року працювали над реалізацією університетського проєкту "Словник Грінченка і сучасність". У Грінченківську декаду було підведено підсумки і фінальний конкурс. 2021 р. студенти дали розгорнуте пояснення 126 слів до онлайн словника Грінченка. У фінальному конкурсі наша студентська команда посіла друге місце. Члена команди були: Марина Галушко, Андріана Мисишин, Денис Верховець, Божена Школяк, Катерина Поліщук.
В умовах жорстких карантинних вимог факультету та СНТ довелося змінювати форми реалізації соціального проекту «З Києвом і для Києва». Засідання дискусійного «Історичного клубу» замінили відеоролики, які підготували колишні лектори клубу і готовий продукт виставлений на онлайн ресурси ІФФ.
На початку 2021 р. СНТ долучилося до організації циклу гостьових онлайн лекцій мистецтвознавчині Наталії Скорик-Литовченко – докторки гуманітарних наук з Клайпедського університету. Члени студій мали нагоду прослухати лекції на тему: «Крос-культурний діалог через призму литовських сценаристів» (19.02.21), «Європейський театр з литовським акцентом» (02.04.21).
СНТ бере участь в клубі історичної реконструкції «Спадщина» та п’яти професійнозорієнтованих гуртків. Клуб історичної реконструкції «Спадщина» очолює доктор історичних наук, науковий співробітник М.Ю. Відейко. Членами клубу є 9 студентів, які займаються реконструкцією зброї та обладунків доби Київська Русь.
При кафедрах факультету працюють науково-дослідні гуртки. Так, при кафедра історії України працює науковий гурток «ENIGMA» (керівник кандидат історичних наук, доцентка, Тарасенко О.О.), до робити якого у 2021 р. було залучено близько 200 студентів. Результатами діяльності гуртка були конференції, круглі столи, екскурсії до музеїв Києва (онлайн і очні).
СНТ бере участь в наукових гуртках факультету. При кафедрі всесвітньої історії працює науковий клуб «MNEMOSYNE», який очолює професорка О.О.Драч. Про свою діяльність клуб регулярно звітує на сторінці кафедри всесвітньої історії та веде свою сторінку на Instagram https://www.instagram.com/p/CYD-Rf-tqDA/?utm_source=ig_web_copy_link.
На кафедрі філософії працює три гуртки. Гуртком «Київ – другий Єрусалим» керує докторка філософських наук, професор Ковальчук Н.Д. Гурток «Ключ до істини» працює під керівництвом кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії Т.І. Бондар Гурток інформаційної культури створено та ведеться робота під керівництвом докторки філософських наук, професорки кафедри філософії І.М. Ломачинської. Загалом у гуртках кафедри філософії займається 41 студент. Результатами їхньої роботи є конференції, круглі столи, екскурсії.
СНТ третій рік бере участь реалізації проєкту «П’ятничний лекторій», на який запрошуються провідні вчені України та іноземні науковці. У 2021 році наші студенти мали можливість упродовж січня-травня пройти курс у Школі ісламознавства, яку вів Абдуллах Гекхан Акара (PhD кандидат університету Мармара, Стамбул). Сертифікат про навчання в школі отримало понад 20 студентів факультету а також понад 10 студентів інших структурних підрозділів університету. Окрім цього було прочитано ще 12 гостьових лекцій на різні теми провідними іноземними та українськими вченими. Поміжних dr hab. Болеслав Стельмах – директор Національного інституту архітектури та урбаністики у Варшаві (Польща) прочитав лекцію «Машина часу. Про театр, що будується в Любліні», Олег Румянцев - доцента Палермського університету – "Українські політичні біженці у документах Міністерства Внутрішніх справ Італії у міжвоєнний період", Андреа Франко – доцент з університету в Мачерата (Італія) – «Світогляд М.Костомарова», Аліція Гзовська докторка Національного інституту урбаністики та архітектури (Польща) – “Соціалістична глобалізація; польські архітектори та містобудівники на глобальному Півдні під час холодної війни”, Андреас Умланд – доцент кафедри політології НАУКМА, старший експерт Українського інституту майбутнього – «Дні Європи в Україні: перспективи співробітництва» та інші.
VIII Весукраїнський турнір з історії 5.11.2019
За організації #іфф та #нт_іфф , відбувся щорічний Історичний турнір. Більше 40 команд з різних куточків України, різноманітних спеціальностей, протягом 3-ох днів змагалися та демонструввли свої знання в історичних і культурологічних питаннях. Серед істориків перше місце та цінні призи отримала команда Львівського національного університету ім. І.Франка. Першими серед неісториків стали представники Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана. Команда, котра представляла наш університет, складалася з членів Наукового товариства #iff . Вітаємо їх з почетним 2-им місцем серед професійної ліги! Вашій увазі представлений фотозвіт з урочичтого відкриття турніру, самих змагань та нагородження переможців.
Екскурсія Києвом для студентів-іноземців 30.11.2019
Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Історико-філософського факультету Denis Khokhlov провів креативну та цікаву екскурсію Києвом для студентів-іноземців нашого Університету!
Семінар про екологічний стан нашої планети 12.09.2019
Еко-активіст @РоманТкаченко влаштував для #нт_іфф цікавий семінар про екологічний стан нашої планети. Ця тема є дуже важливою для нашого суспільства, не зважаючи на не пов'язаність зі звичайною сферою діяльності #nt_iff. Роман розповів про стан забруднення планети, нові методи сортування сміття, порадив здорові альтернативи предметам одноразового використання та дружні для довкілля речі у побуті. Особлива увага приділялась екологічній ситуації в Україні. Наприклад вражаючим стало те, що нашим заводам-переробникам не вистачає вторсировини і вони її купують закордоном, в той час як більшість увесь шкідливий для екосистеми непотріб легковажно викидає. Також слухачі отримали корисну інформацію про те, що у Києві є місця для прийому вторсирировини.
Вечір пам'яті Небесної сотні
20 лютого відбувся Вечір пам'яті Небесної сотні, організований Науковим товариством Історико-філософського факультету. На заході обговорювались події Революції Гідності, що сколихнула нашу країну у 2013-2014 рр. Відбулося вшанування пам'яті загиблих героїв, обговорення ключових питань, перегляд тематичних відео тадекламування авторських віршів.
P.S. Слава Україні! Героям слава!
Work-shop: «Сучасна демократія: основні проблеми та шляхи їх вирішення»
21 листопад 2017 р. Наукове товариство за підтримки кафедри історії України Історико-філософського факультету з нагоди четвертої річниці початку Революції Гідності провело work-shop: «Сучасна демократія: основні проблеми та шляхи їх вирішення». Участь у заході взяли студенти історики та філософи, а також молоді науковці. У ході роботи було розглянуто чотири блоки основних проблем пов’язаних з демократією: «стереотипи демократії», «загрози демократії»та «альтернативи демократії». Відповідно до цього, усі учасники були об’єднані в чотири команди, які репрезентували відповідний напрямок. Також кожен мав можливість запропонувати власний шлях вирішення проблем щодо демократії в сучасному світі. Під час заходу розвинулася жвава дискусія, студенти та молоді науковці намагалися всебічно підійти до проблеми та креативно її розглянути. Усі учасники заходу отримали задоволення, а також здобули нові та корисні знання щодо принципів функціонування демократії.
Вибори до Наукового товариства факультету
Збори членів Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Історико-філософського факультету
10 жовтня 2017 р. відбулися Збори членів Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вченихІсторико-філософського факультету. З 31 члена, присутніми були 25, що визначало зібрання легітимним. Порядок денний передбачав розгляд двох основних питань:
1. Звіт діючого голови Наукового Товариства факультету Куцика Руслана за 2016–2017 навчальний рік.
2. Обрання таємним голосуванням голови, заступника та призначення секретаря Наукового товариства факультету.
За підсумками таємного голосування головою Наукового товариства Історико-філософського факультету стала Марія Гайсенюк, діючий секретар Наукового товариства Факультету, лаборант кафедри історії України, студентка ІІ курсу спеціальності «Історія та археологія; заступником – Денис Гаджарі, студент І курсу спеціальності «Історія та археологія»; секретарем – Яна Івашко, студентка ІІ курсу спеціальності «Історія та археологія;
Вітаємо Марію Гайсенюк з перемогою і бажаємо наснаги та плідної праці на благо факультету й Університету!
Дебати «Успішність діяльності Наукового товариства: стратегії та передбачувані ризики»
18 травня 2017 р. у рамках Фестивалю науки та до Дня вишиванки команда Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету долучилася до організації та участі в дебатах «Успішність діяльності Наукового товариства: стратегії та передбачувані ризики». Під час заходу розвинулася жвава дискусія, були визначені основні проблеми з якими стикнулося Наукове товариство протягом року та запропоновані шляхи їх вирішення. Позитивної атмосфери дебатам надавали патріотичні вишиванки учасників.
Круглий стіл «Проблеми розвитку молодіжної науки в Україні» 28-29 квітня 2017 р.
28-29 квітня 2017 р. у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Проблеми розвитку молодіжної науки в Україні». Організаторами заходу виступили Наукове товариства Університету Грінченка, Наукове товариство Переяслав-Хмельницького Університету та Наукове товариство Історичного факультету Львівського університету ім. І. Франка. У ході круглого столу було обговорено ряд актуальних питань, зокрема: проблеми нормативно-правової бази розвитку молодіжної науки в Україні, особливості трансформацій Наукових товариств ВНЗ, роль міжнародного співробітництва та академічної мобільності, особливості розвитку молодіжної науки за кордоном, мотиваційний аспект наукової діяльності тощо. Члени Наукового товариства Історико-філософського факультету активно долучилися до організації заходу. Зокрема, з доповідями виступали: Руслан Куцик, голова Товариства Університету та факультету, «Особливості модернізації та діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка» та Мухіна Катерина, заступник голови Товариства факультету «Участь українських молодих науковців у польських грантових програмах: основні проблеми та перспективи». Також участь у круглому столі взяла й секретар Наукового товариства факультету Гайсенюк Марія. Під час заходу розвинулась жвава дискусія, учасники заходу мали можливість поділитися власним досвідом та отримати корисну для себе інформацію. Зауважимо, що крім офіційної наукової частини, захід передбачав ще й проведення екскурсії по Львову з метою ознайомлення з місцевою культурно-історичною спадщиною.
Серія майстер-класів
13, 19 та 21 квітня 2017 р. за ініціативи Наукового товариства Університету Грінченка було проведено серію майстер-класів на такі теми: «Наукове декларування: профіль науковця в Google Академії» (спікерами виступили: Копанєва Вікторія Олександрівна, директор Наукової бібліотеки Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, кандидат історичних наук та Костенко Леонід Йосипович, завідувач відділу бібліометрії та наукометрії Служби інформаційно-аналітичного забезпечення Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, старший науковий співробітник, кандидат технічних наук); «Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень» (спікер – директор бібліотеки Університету Опришко Тетяна Сергіївна, кандидат наук із соціальних комунікацій); «Підготовка наукової статті до публікації у міжнародному рейтинговому журналі» (спікер – доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Інституту людини Університету Лях Тетяна Леонідівна, кандидат педагогічних наук). Члени Наукового товариства історико-філософського факультету активно долучилися до організації вищезазначених заходів. Подібні майстер-класи є корисними та необхідними, оскільки розкривають основні особливості написання наукових статей відповідно до сучасних вимог та формують практичні навички роботи молодого науковця з сучасними інформаційними науковометричними платформами.
Всеукраїнська молодіжна наукова конференція «Тенденції і перспективи розвитку історичної науки та філософії в умовах глобалізації»
10 березня 2017 р.за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська молодіжна наукова конференція «Тенденції і перспективи розвитку історичної науки та філософії в умовах глобалізації».
У заході взяли участь представники з різних міст України: Бердянська, Кам’янец-Подільського, Києва, Переяслав-Хмельницька, Тернополя, Чернігова та ін.
Із вітальним словом до учасників заходу звернулися:Александрова Олена Станіславівна,декан Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор;Салата Оксана Олексіївна, завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор історичних наук, професор.
Робота конференції пройшла у форматі шести сесій: «Роль національного та етнічного чинників у суспільно-політичних процесах ХХ–ХХІ ст.», «Актуальні проблеми військової історії», «Сучасні дослідження з історії домодерного та модерного періодів», «Тенденції розвитку міжнародних відносин ХХ – ХХІ століть», «Дослідження проблем соціальної філософії», «Актуальні розвідки сучасного релігієзнавства, історії та теорії культури».
Студенти та молоді вчені активно дискутували, обговорюючи проблеми сучасної історичної науки та філософії. Дякуємо учасникам конференції за конструктивний науковий діалог.
Круглий стіл 21 листопада
21 листопада 2016 р. до дня Революції гідності Наукове товариство Історико-філософського факультету провело круглий стіл: «РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ ЯК ОДИН ІЗ ЕТАПІВ НА ШЛЯХУ ДО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ». Участь в обговоренні взяли студенти, аспіранти та представники громадських організацій. Теми доповідей розкривали різноманітні актуальні питання, зокрема: роль ЗМІ та національної самоідентифікації під час Євромайдану, розвиток третього сектору (громадських організацій) в Україні, діяльність ГО "С14", Майдан очима учасників, оцінка Революції гідності сучасною молоддю та ін. Під час обговорення розвинулась жвава дискусія з приводу майбутнього розвитку української держави та розбудови громадянського суспільства. На завершення учасники круглого столу згадали та вшанували пам'ять героїв Небесної сотні.
Квест «Грінченківська AlmaMater»
27 жовтня 2016 р. відбувався спільний квест Історико-філософського факультету і Факультету права та міжнародних відносин: «Грінченківська AlmaMater». Студенти історики, міжнародники та правовики змагалися за право бути кращими знавцями про свій Університет. Вони виконували різноманітні завдання та випробовування, зокрема такі: заповнення кросвордів, гра в «крокодил», складання пазлів, відгадування пісень та дат народжень відомих діячів та ін. Атмосфера квесту була надзвичайною та позитивною. Перемогу отримали такі студенти: Світлий Руслан, Ковальчук Михайло, Грабар Віктор, Бідюкова Анна, Гаргун Сергій. Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Університету Куцик Руслан нагородив переможців грамотами та призами, усі учасники квесту залишилися у захваті від участі в ньому.
Вибори голови Наукового товариства Київського університету імені Бориса Грінченка
12 жовтня 2016 р. – відбулися вибори голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка. Свою кандидатуру на посаду висунули дві людини:
- Куцик Руслан Ростиславович, аспірант, голова НТ Історико-філософського факультету;
- Мартич Руслана Василівна, доцент кафедри філософії, кандидат філософських наук.
На Зборах були присутні 33 делегати із 37. Кандидати розповіли про себе та репрезентували власні програми щодо розвитку Наукового товариства. Відповідно до таємного голосування, перемогу отримав Куцик Руслан Ростиславович. Секретарем обрано Колбасюк Лоліту Сергіївну, студентку 3 курсу факультету права та міжнародних відносин. Заступником голови НТ залишається Сізоненко Катерина Володимирівна, магістрантка Педагогічного інституту.
Збори Наукового товариства 11 жовтня
11 жовтня 2016 р. відбулися чергові збори Наукового товариства історико-філософського факультету. На них було обговорено питання організації та проведення 27 жовтня квесту «Київ – моя столиця» та залучення до його проведення студентів 1 курсу. Вирішено провести квест спільно з Науковим товариством факультету права та міжнародних відносин. У вівторок 18 жовтня відбудеться історичний кінодискусійний клуб. 31 жовтня НТ організовує екскурсію у Національний музей історії. Крім активу, на Зборах НТ були присутні декан історико-філософського факультету Александрова Олена Станіславівна та доцент кафедри філософії Мартич Руслана Василівна.
Зустріч першого курсу із студентським самоврядуванням та Науковим товариством
Зустріч першого курсу із студентським самоврядуванням та Науковим товариством
7 жовтня 2016 р. в університетській бібліотеці відбулася офіційна зустріч першого курсу із членами студентського самоврядування та Наукового товариства. В контексті цього, голова НТ Руслан Куцик представив заступника Катерину Мухіну, секретаря Марію Гайсенюк та репрезентував основні напрямки наукової діяльності. Також було повідомлено про функціонування на загальному сайті факультету окремої сторінки Наукового товариства, де кожен бажаючий може ознайомитися з його діяльністю більш детально.
Збори НТ ІФФ 4 жовтня 2016 р.
Збори НТ ІФФ 4 жовтня 2016 р.
4 жовтня 2016 р. – проведено Збори НТ Історико-філософського факультету. На них було виділено основні напрямки діяльності Товариства:
- науко-дослідницький;
- інформаційно-технічне забезпечення;
- наукове дозвілля.
На Зборах було призначено відповідальних осіб за вище вказані напрямки; вирішено створити групи у соціальних мережах; долучитися до процесу організації Всеукраїнських студентських турнірів з історії та філософії; провести в кінці жовтня факультетський квест. Крім того, актив Товариства затвердив офіційну назву Всеукраїнської наукової конференції – «Тенденції і перспективи розвитку історичної науки та філософії в умовах глобалізації» та призначив дату її проведення – 10 березня 2017 р.
Збори НТ ІФФ 27 вересня 2016 р.
Збори НТ ІФФ 27 вересня 2016 р.
27 вересня 2016 р. відбулися перші Збори активу нового Наукового товариства Історико-філософського факультету. На засіданні були обговорені завдання, які повинно виконати НТ, запропоновано виділити декілька напрямків наукової роботи. В їх контексті прийнято рішення організувати проведення навесні 2017 р. Всеукраїнської конференції для молодих науковців України.
Вибори до Наукового товариства Історико-філософського факультету
Вибори до Наукового товариства Історико-філософського факультету
15 вересня 2016 р. – відбулися вибори голови наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Історико-філософського факультету. Відповідно до процедури було проведено таємне голосування. Головою НТ було обрано Куцика Руслана Ростиславовича, заступником – Мухіну Катерину Сергіївну, секретарем призначено Гайсенюк Марію Олександрівну. На зборах були репрезентовані основні завдання Наукового товариства на 2016–2017 навчальний рік.