2024 рік
Тематичний захід "Не остання вишиванка Грінченка: книга для Героїв"
27 вересня 2024 р. на запрошення Факультету журналістики студенти ІІ курсу нашого факультету відвідали тематичний захід "Не остання вишиванка Грінченка: книга для Героїв". Подаровані, нами та іншими учасниками івенту, книги були відправлені на передову для наших захисників та захисниць.
Благодійний виступ студентського театру "Борисфен"
30 квітня 2024 р. відбувся благодійний виступ студентського театру "Борисфен" в Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса. Театр дебютував з виставою Олега Миколайчука «Троянда біла, троянда червона». Зібрали понад 5 тис. грн.
Частина зібраних коштів відправлена нашому випускнику Кайстрюкову Валерію в зенітний ракетний Білоцерківський полк, 3 батарея, збір на авто марки Volkswagen T4 для виконання бойових завдань на Донеччині. Іншу частину витратили на відправку великодньої посилки нашому випускнику воїну ЗСУ (сирота), Дмитру Кличкову
Волонтерські акції
Рада студентського самоврядування весною 2024 р. провела кілька волонтерських акцій.
Зокрема:
- організували волонтерський вигул песиків в Patron-pes centre
- Зібрали кошти і закупили потрібні миючі засоби, полотенця, ганчірки, серветки, сміттєві пакети для тварин.
Друга велика акція була пов’язана з обстрілом Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит". Тоді наші студенти збір близько 40 тис грн. Половину витратили на закупи продуктів, інструментів, плівки для Охматдиту. Іншу частину перерахували студенту нашого факультету, воїну Нацгвардії на збір.
2023 рік
Велика увага приділяється питанням патріотизму і волонтерства.
До Дня Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2023 р. було проведено спільну кураторську годину, на якій доцент кафедри історії України Руслан Ростиславович Куцик прочитав лекцію на тему «Події Майдану 2014 року». Також цій події була приурочена зустріч (27 лютого 2023 р.) з нашими студентами-захисниками, воїном Нацгвардії Костянтином Виноградським і воїном ЗСУ Максимом Бодяком.
Насамперед варто зазначити, що наші співробітники (Бондаренко Тетяна) і студенти (Поліщук Катерина, Бурканов Артем, Кононець Роман, Виноградський Костянтин, Василенко Іван, Терещенко Андрій) продовжують захищати нашу Батьківщину в лавах ЗСУ і Нацгвардії. Також понад десять наших випускників воюють, відстоюючи суверенітет України. На жаль, 2023 р. загинули наші студент Бодяк Максим та випускник Крисюк Валентин. Вічна Слава Героям!
Факультет постійно підтримує наших захисників і захисниць: проводяться зустрічі з ними, збираються донати на потреби захисників (Тетяні Бондаренко збирали на автомобіль для її частини, Костянтину Виноградському – на ліки, випускнику Валерію Макусі – на військове спорядження), а також підтримується зв’язок з ними та їхніми родинами.
У цьому році продовжили започаткований на факультеті проєкт у 2021 «Різдвяно-новорічні вечорниці», який у 2023 р. провели 13 грудня. Вечорниці поєднали в собі кілька важливих завдань: просвітницькі, патріотично-виховні, розважальні, комунікаційні, мистецькі тощо. У заході взяло участь понад 30 студентів. Під час заходу було організовано кілька майстер-класів, зокрема з вивчення українських різдвяних колядок.
Також творча група студентського театру «Борисфен» організувала Коляду, з якою завітала до всіх факультетів та інших підрозділів Університету в корпусі на Левка Лук’яненка, 13-Б. Зібрані кошти перерахували на потреби нашої співробітниці Тетяни Бондаренко, яка служить в лавах ЗСУ.
Давня традиція – дарування книжок бібліотеці також сприяє процесу популяризації української мови. 14 лютого 2023 р. в Міжнародний день книгодарування наш факультет презентував бібліотеці книги С.Жадана «Інтернет», Тамари Горіха Зерня «Доця» та іншу професійну і навчальну літературу.
Започаткована у 2021 році волонтерська здача крові перетворилася у традицію і проходить через 2-3 місяці. У Телеграм-каналі створена група «Волонтерська здача крові», до якої активно долучаються студенти. Також частина членів РСС і студентів є членами БФ «Спілка Волонтерів». У 2023 р. донорами були Дар’я Ємолаєва, Назарій Скляров, Захар Нестеренко.
Долучаються до волонтерської ініціативи донорства і наші співробітники, зокрема двічі на рік стають донорами крові доцентка кафедри філософії та релігієзнавства Тетяна Купрій та помічниця декана факультету Катерина Красовська.
З основними принципами, що закладаються в пріоритет «Лідерство-служіння», студенти знайомляться з навчальної дисципліни «Університетські студії», у рамках якої викладається модуль «Лідерство. Служіння». Цей предмет є обов’язковим для всіх студентів 1 курсу. На спеціальностях 033 Філософія та 032 Історія та археологія його читає д.п.н, проф. Гладкова В.М., на спеціальності 052 Політологія – д. н. з держуправління Рябець К.А.
Навесні 2023 р. на факультеті почав працювати новий соціальний проєкт «Школа сучасного експерта». Проєкт орієнтований на вчителів шкіл, ліцеїв, коледжів столиці, студентів нашого факультету та інших структурних підрозділів Університету Грінченка. Заняття в Школі поводяться щоп'ятниці о 15.00. Перше заняття в школі відбулося 17 березня 2023 р. На першу Школу записалося 72 слухачі – це вчителі київських шкіл, ліцеїв, студенти нашого Університету. Лекції в Школі читали викладачі і студенти Факультету суспільно-гуманітарних наук та наші партнери. За перший сезон було прочитано 11 лекції:
17 березня 2023 р. професор Іван Остащук прочитав лекцію на тему «Календарні питання: Церква і політика»;
24 березня 2023 р. студент 4 курсу спеціальності 032 Історія та археологія Владислав Шуточкін прочитав лекцію на тему «Українки в жіночому султанаті Османської імперії»;
31 березня 2023 р. професор Тетяна Пояркова прочитала лекцію на тему «Російсько-українська війна: погляд політолога»;
7 квітня 2023 р. магістр Денис Хохлов прочитав лекцію на тему «Безбожна татарва»: стереотипи про кримських татар в українській історії та культурі»;
14 і 21 квітня професор М.Відейко прочитав лекції на теми «Що приховують археологи і як про це дізнатися» та «Як вивчати стародавні речі».
28 квітня лекцію на тему «Створення картин на історичну тематику» теж читав професор М. Відейко. На занятті були гості художник-баталіст Артур Орльонов та члени з ГО «Славетна Україна». Пан Артур провів презентацію картини «Україна Нескорена» та інших.
5 травня 2023 р. професор Іван Остащук прочитав лекцію на тему «Образ Справедливості в історії західної культури»;
12 травня 2023 р. лекцію на тему «Депортації, вислання та заслання як види позасудових репресій на території Олевського прикордоння» прочитала аспірантка кафедри історії України Наталія Курильчук;
19 травня 2023 р. доцент Олександр Бонь прочитав лекцію на тему «Образ Справедливості в історії західної культури»;
26 травня 2023 р. професор Ігор Срібняк прочитав лекцію на тему «Нескорена Україна: інтерновані вояки-українці в таборах європейських країн (1920-1925 рр.)».
З жовтня 2023 р. почалися заняття в «Школа сучасного експерта ІІ». За другий період було прочитано 10 лекцій:
20 жовтня 2023 р. Іван Монолатій – д. політ. н., проф., проф. кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника прочитав лекцію на тему «Приватні шпигуни та їх роль в українському політичному процесі (приклад Якова Макогона)»;
27 жовтня 2023 р. Денис Верховець – магістр І року навчання прочитав лекцію на тему «Покоління 1960-х: студентські протестні рухи у візії зарубіжних дослідників початку ХХІ ст.»;
3 листопада 2023 р. Георгій Рій – доцент кафедри всесвітньої історії прочитав лекцію на тему: «Підтримка України урядами країн Південної Європи у війні з росією»;
10 листопада 2023 р. Віталій Андреєв – професор кафедри історії України провів презентацію книжки «Заборонити рашизм»;
17 листопада 2023 р. Уляна Назимок – аспірантка кафедри всесвітньої історії прочитала лекцію на тему «Український емігрантський часопис «Визвольний шлях»;
24 листопада 2023 р. Оксана Драч – професор кафедри всесвітньої історії прочитала лекцію на тему «Освітянка модерної доби в Україні у фокусі офіційного дискурсу і его-документів»;
1 грудня 2023 р. Олександр Бонь – доцент кафедри історії України прочитав лекцію на тему «Олександр Довженко під наглядом радянських спецслужб у 1920 р.»;
8 грудня 2023 р. Мілютін Марк – магістр 1 року навчання прочитав лекцію на тему «Києві в добу Бориса Грінченка»;
15 грудня 2023 р. Громова Наталія Олександрівна – доцент кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка прочитала лекцію на тему «Перехід на новий церковний календар і кореляція з народними традиціями»;
22 грудня 2023 р. Мусієнко Аліса – магістрантка ІІ року навчання прочитала лекцію на тему: «Електронна демократія: міфи та реальність».
Раз в два місяці Рада проводить вечори поезії (29 вересня, 21 листопада). Організаторами цим творчих заходів були Ілля Сліпчук та Єлизавета Слєпова. На 1 жовтня 2023 р. члени РСС підготували відеоролик-привітання до Дня працівників освіти. У грудні 2023 р. провели відкритий благодійний збір коштів для притулків тварин. На зібрані кошти закупили корм і ліки та відправили до притулків «Дім Сірка Калуш», «Котячий Дім», «lapa_ua_».
6 грудня 2023 р. в Університеті проходив фестиваль соціальних проєктів факультетів в рамках університетського проєкту «З Києвом і для Києва», на якому наш проєкт отримав диплом ІІІ ступеня.
Також в грудні ми розпочали ще один соціальний проєкт «Історичні та краєзнавчі студії», орієнтований на учнів Оболонського району. Перше заняття відбулося 13 грудня 2023 р.
17 грудня 2023 р. члени РСС Слєпова Єлизавета, Сліпчук Ілля і Брехт Марія взяли часть у благодійному заході «Спортивний і фінальний забіг -2023».
Великих зусиль Рада доклала під час підготовки масштабного університетського проєкту для першокурсників ОМЯ та ЗОМЯ.
У цьому році зусиллями студентського самоуправління 27 березня 2023 р. на факультеті було проведено конкурс «Міс і Містер ФСГН». У конкурсі взяли участь студенти Чкан Анна, Доценко Вікторія, Аліна Марущак, Дуру Ніколета Хрістодулівна, Анна Якименко, Вітов Андрій, Валентин Дзюба, Яременко Дмитро, Сліпчук Ілля. Перемогу здобу Андрій Вітов і Анна Якименко.
Студенти факультету є активними учасникам інституцій громадянського суспільства столиці та України загалом. Найактивнішими є Аліса Мусієнко і Катерина Поліщук. Зокрема, Аліса Мусієнко є Президентом благодійної організації «Головне управління розвитку». Також Аліса є сетрифікованим волонтером. Вона опікується школою-інтернатом в Пущі-Водиці. Не раз до цього процесу залучала наших студентів, які їздили до дітей, спілкувалися з ними, привозили гостинці.
Студентський театр «Борисфен», який вже понад десять років працює на факультеті, у цьому році зумів реалізувати низку проєктів. Так, 16-20 серпня 2023 р. колектив театру взяв участь у фестивалі середньовічної культури та історії в м.Сучава (Румунія), де вони успішно презентували мистецьку програму. Режисером хореографічних композицій була студентська 4 курсу спеціальності «Філософія» Андріана Мисишин. Зовсім іншого формату був захід, організований для членів театрального трупи 9 жовтня. Притримуючись творчого задуму, режисерка театру Андріана Мисишин організувала зустріч з українським журналістом, прес-секретарем фонду «Демократичні ініціативи» Юрієм Горбанем. Пан Юрій провів майстер-клас з проведення публічних виступів, презентував «формулу комунікації», що розкрила аспекти вдалого виступу в кадрі.
2022рік
Команда факультету на запрошення громадської організації «Солом‘янска платформа» стала співорганізатором Благодійного ярмарку зі збору коштів для добровольчого батальну «Карпатська січ» (12 червня 2022 р.). Факультет на ярмарку представляли члени студентського театру «Борисфен», клубу історичних реконструкції «Спадщина» та члени Наукового товариства. Так, Світлана Македон, Аліна Круглова, Мар’яна Лах і Валерія Гордієнко провели майстерклас по ляльці-мотанці «Оберіг українців»; тематичні лекції з історії України читали: Руслан Куцик, Денис Хохлов, Богдан Безпалько і Валерій Бабіч. Даша Єрмолаєва, Юля Марчук, Назар Скляров і Захар Нестеренко підготували домашню випічку і реалізовували її. Наташа Пахарь познайомила відвідувачів зі своїми виробами плетіння: браслети, пояси і очілля. Попит на вироби був неочікуваний навіть для самої майстрині. Рома Кучма, Ірина Івахненко і Дмитро Горбатовський з клубу історичної реконструкції «Спадщина» радували відвідувачів своїми чудовими середньовічними костюмами, влаштовували фото сесії з гостями ярмарку.
Варто відзначити найактивніших студентів, які індивідуально брали участь у різних волонтерських програмах Києва та інших міст, або самі ставали ініціаторами волонтерських акції. Так, наші студенти Скляров Назарій - представник Студентські ФСГН та студентка третього курсу спеціальність "Історія та археологія" Юлія Марчук, 5 серпня взяли участь у забігу #runforazovstal. Цей забіг організовувався для того, щоб усі охочі могли взяти участь, тим самим нагадати собі та світові про захисників Азовсталі. Грамс Сергій – студент І курсу спеціальності «Філософія» упродовж весни 2022 р. працював в м.Новомосковськ при волонтерському центра за адресою вул. Сучкова 36, де розвантажував фури, фасував товари, робив коктейлі Молотова, рив окопи, будувати блокпости, розчищати бомбосховища. Найченко Діана – студентка ІІІ курсу спеціальності «Історія та археологія» упродовж зими, весни і літа 2022 р. працювала волонтером при громадській організації «Українська жіноча варта». Долучалася до різних заходів, організованих ГО.