Завершення бібліотечно-документознавчої практики студентів II курсу спеціальності Історія та археологія (3-14 червня 2024 року)
Добігла кінця бібліотечно-документознавча практика студентів II курсу спеціальності Історія та археологія, що тривала з 3 до 14 червня поточного року. Серед подій завершальних днів практики – візит до 2 корпусу Національної бібліотеки України імені В.І, Вернадського, де зберігаються скарби рукописних текстів, стародруків, газетних матеріалів, текстів україники тощо. Працівники окремих відділів познайомили студентів із роботою цих підрозділів, молоді люди змогли доторкнутися до минулого у наявних матеріальних артефактах. На підсумковій конференції 14 червня було обговорено результати роботи, під час якої, окрім візитів у корпуси НБУВ, практиканти виконували низку практичних завдань – підготовка презентації про вчених, дотичних до утворення установи, на основі бібліотечних каталогів, підбір літератури за темою наукового дослідження, оформлення її за бібліографічними вимогами, написання реферату за змістом дослідження. На підсумковій зустрічі студенти поділилися враженнями від практики, висловили побажання щодо удосконалення її в майбутньому.
Студенти 1 курсу спеціальності 032 Історія та археологія під час археологічної практики (13 червня 2024 року)
Науковий археологічний семінар (археологічна практика) наших студентів істориків у Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник під керівництвом Відділу археології начолі з Sergiy Taranenko добігає свого завершення. Він викликав цікавість на телебаченні! Вчора були у "1+1". Сьогодні знімав телеканал "Київ" та ще один ютуб-канал. Дякуємо колегам за цікаву і змістовну практику!
Студенти 1 курсу спеціальності 032 Історія та археологія під час археологічної практики проводять археологічні розкопки у Митрополичому саду Національного заповіднка "Києво-Печерська Лавра". https://kplavra.kyiv.ua/ua/node/3720
Археологічна практика (5 червня 2024 року)
Ось вже 20 років, як наш Київський столичний університет імені Бориса Грінченка проводить археологічну практику. І цього року ми проводимо її з давніми партнерами Науково-дослідний відділ археології НЗ "Києво-Печерська лавра" та відділом археології Києва Інституту археології НАНУ. За що вдячні Sergiy Taranenko та Всеволод Івакін. Студенти у захваті! Далі буде. Про нашу практику у Національний заповідник Києво-Печерська лавра пише на фб і Міністерство культури та інформаційної політики.
Бібліотечно-документознавча практика студентів -істориків 2 курсу (4 червня 2024 року)
4 червня поточного року студенти-історики II курсу, які працюють на базі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за програмою бібліотечно-документознавчої практики під керівництвом провідних фахівців цієї установи – Людмили Коновал, завідувачки відділу технологій електронного науково-інформаційного обслуговування Інституту інформаційних технологій, кандидатки наук із соціальних комунікацій, та Олени Яковенко, завідувачки відділу теорії і методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства, кандидатки історичних наук, ознайомилися з роботою структурних підрозділів НБУВ у корпусі на Голосіївському проспекті. Молодим людям розповіли про специфіку роботи з каталогами, про важливість праці з довідковими виданнями (цей відділ зацікавив студентів особливо, зроблені там світлини не постановочні), про роль мап у формуванні наших уявлень про Україну в світі та у розгортанні інформаційного протистояння в умовах російсько-української війни (працівниця відділу картографії змогла зацікавити всіх присутніх розглядом давніх картографічних матеріалів, що зберігаються в бібліотеці, привернувши увагу до особливих матеріалів, як-от мапа острова Зміїний початку XIX ст.). Робота другокурсників на практиці триває, їх очкують нові знайомства та нові відкриття.
Архівно-музейна практика у студентів ІІІ курсу (13 травня 2024 року)
Бібліотечний квест «Каталогами НБУВ – у пошуках скарбів Кліо»
За програмою бібліотечно-документознавчої практики студенти II курсу 31 травня стали учасниками бібліотечного квесту «Каталогами НБУВ – у пошуках скарбів Кліо», що відбувся в центральному корпусі Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Студенти розділилися на три команди – «Молоді науковці», «Літописці», Пінгвіни з Мадагаскару», отримавши завдання відшукати літературу на історичну тематику різного виду (монографія, дисертація, продовжуване видання, автореферат дисертації тощо) у каталогах бібліотеки й заповнити 12 бланків бібліотечного замовлення. Кожна команда працювала за власним маршрутом, користуючись наданим зразком і звертаючись за допомогою до керівників практики від бібліотеки. Практиканти захопилися роботою, і в результаті всі команди успішно впоралися з завданням. Перемогу здобула команда «Літописці», яка найбільш правильно та швидко виконала запропоновані задачі. Квест завершився аналізом виконаної студентами-практикантами роботи й відзначенням переможців, котрі отримали заохочувальні дипломи, й членів двох інших команд (символічними нагородами, що були передані капітанам).
2021 рік (2 курс)
17 травня 2021 р. розпочалася бібліотечно-документознавча практика для студентів 2 курсу спеціальності "Історія та археологія" під керівництвом проф. Гедьо А.В. та доц. Будзар М.М. Базою практики є Національна бібліотека України Імені В. І. Вернадського. На першому тижні практики майбутні науковці дізнались про фонди, структуру, історію найбільшої книгозбірні країни, про світові інформаційні ресурси та бази даних, передплачені Бібліотекою.
Керівники практики від бібліотеки, зав. відділу теорії і методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства, канд. іст. наук. Яковенко О.Г., завідувач відділу наукового формування національних реферативних ресурсів Інституту інформаційних технологій, канд. наук із соц. комунікацій Гарагуля С.С., завідувач відділу технологій електронного науково-інформаційного обслуговування Інституту інформаційних технологій, канд. наук із соц. комунікацій Коновал Л.В., на екскурсіях і заняттях ознайомили студентів з правилами складання бібліографічного опису та списку, діючими державними стандартами в галузі бібліотекознавства.