Відвідання літературно-меморіального музею присвяченого Тарасу Шевченку

     До вшанування творчої спадщина Великого поета, Кобзаря.
     Історики-першокурсники 5 березня 2019 р. відвідали літературно-меморіальний музей, присвячений Тарасу Шевченку, котрий висвітлює київський період його життя. Музей розміщений у будинку чиновника Івана Житницького, спорудженому 1835 р. на колишньому Козиному болоті (тепер пров. Шевченка, 8-а, поруч із Майданом Незалежності). Тут квартирував поет з весни 1846 до свого арешту — 5 квітня 1847 року. Будинок-музей Тараса Шевченка, перший музей Кобзаря, створений 1928 року, з 1966 року - філія Державного музею Т. Г. Шевченка (нині - Національний музей Тараса Шевченка).
     Після реставрації 1992-1995 рр. створено нову експозицію «Тарас Шевченко в Києві», що існує з невеликими змінами й до сьогодні. Сучасна експозиція в повному обсязі розкриває тему перебування Т. Шевченка в Києві під час трьох його приїздів на батьківщину, насамперед проживання його в будинку 1846 року.
Студенти мали нагоду познайомитися з унікальними експонатами: меморіальними речами Т. Шевченка, його офортами, автографами, фотографіями, першодруками творів поета. Представлені акварелі М.Сажина, унікальні гравюри краєвидів Києва, світлини ХІХ століття, роботи видатних художників на шевченківську тематику, твори декоративно-прикладного мистецтва.

Факультет у соціальних мережах