VІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «УКРАЇНСЬКА МИНУВШИНА: ДЖЕРЕЛА, ПОСТАТІ, ЯВИЩА» 2018

30 травня 2018 р. на Історико-філологічному факультеті за сприяння кафедри історії України відбулася VІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «УКРАЇНСЬКА МИНУВШИНА: ДЖЕРЕЛА, ПОСТАТІ, ЯВИЩА».

Студенти 8 факультетів та Інститутів вищих навчальних закладів України надіслали 38 доповідей для виступів. Зокрема, студенти Факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Луцьку, історики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» у Івано-Франківську, Історичний факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка спеціальності «Дизайн» і «Видавнича справа і редагування», Факультету права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка спеціальності «Країнознавство», «Право», «Міжнародна інформація» та Історико-філософський факультет Київського університету імені Бориса Грінченка, а також наукові співробітники Національної історичної бібліотеки України.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулась завідувач кафедри історії України Історико-філологічного факультету Київського університету імені Бориса Грінченка доктор історичних наук, професор Оксана Олексіївна Салата. Модератором конференції була кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Історико-філологічного факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Ольга Олексіївна Тарасенко.

На пленарному засіданні, яке було присвячене сторіччю проголошення Української Народної Республіки, із доповідями виступили Кудлай Олександра Борисівна, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії Української революції (1917-1921 рр.) Інституту історії України НАН України «Проголошення УНР та утворення незалежної Української держави: шлях від ІІІ до ІV Універсалу УЦР» та Олександр Іванович Бонь, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Історико-філологічного факультету Київського університету імені Бориса Грінченка «Перше захоплення Києва більшовиками: документальні свідчення».

Першу секцію, присвячену питанням історії і культури України, модерувала Ольга Сергіївна Мусіяченко, Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка, викладач циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка.

На першій секції із змістовними доповідями виступили: Самчинська Анна, студентка 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка «Кераміка черняхівської культури на території Середнього Подніпров’я», Івашко Яна, студентка 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка «Імперська політика щодо римо-католицьких та уніатських церков у Правобережжі Україні після повстання 1830–1831 рр.», Гайсенюк Марія, студентка 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка «Формування образу Тимчасового уряду на сторінках газети «Киевлянин» у період лютневої революції 1917 р.», Чус Владислав, студент 3 курсу Університетського коледжу спеціальності «Видавнича справа і редагування» Київського університету імені Бориса Грінченка, Ковальчук Михайло, студент 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка «Знищення української інтелігенції в урочищі Сандармох», Ситник Данііл, студент 4 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка «Передумови, причини та процес утворення 14-ї гренадерської дивізії Ваффен-СС «Галичина», Толочко Сергій, студент 4 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка «Трішки про «Київ-1500», Омельченко Євгенія, студентка 4 курсу спеціальності «Дизайн» Університетського коледжу

Другу секцію, присвячену краєзнавчим дослідженням в історії України, модерувала Гайсенюк Марія, Голова Наукового товариства студентів Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, студентка 2 курсу. У другій секції виступили Волошінська Ніна Олександрівна, завідувач сектору історичного краєзнавства науково-методичного відділу Національної історичної бібліотеки України із доповіддю «Інформаційні ресурси Національної історичної бібліотеки України на допомогу краєзнавцю-досліднику» та Чеховська Інна Володимирівна, головний бібліограф науково-методичного відділу Національної історичної бібліотеки України із доповіддю «Путівник по краєзнавчих ресурсах ОУНБ України на сайті Національної історичної бібліотеки України на допомогу краєзнавцю-досліднику», а також Захарчук Ірина, студентка 4 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка із доповіддю «Доля окремих українців в окупованому Старокостянтинові».

Щиро вдячні всім учасникам конференції. До нових зустрічей у 2019 р.