Круглий стіл на тему: «Життєвий шлях та наукова діяльність Миколи Івановича Костомарова»

12  січня 2018 р., студенти історики 3 курсу Історико-філософського факультету разом із к.і.н., доцентом кафедри історії України, науковим керівником Студентського історичного гуртка «Енігма», Тарасенко О.О., провели круглий стіл на тему: «Життєвий шлях та наукова діяльність Миколи Івановича Костомарова», присвятивши його 200-річчю з дня народження історика.

12312312

Про родина М.І. Костомарова, період його навчання у гімназії та Харківському університеті, про написання першої та другої магістерських дисертацій та захист останньої,  про Київський період життя, працю в Університеті Св. Володимира, про участь у Кирило-Мефодіївському товаристві та арешт напередодні одруження, про проведений вченим рік у Петропавлівській фортеці та про його заслання у Саратов у 1848-1856 рр. і наукову роботу там, про амністію у 1856 р. та подорож за кордон у 1857 р. і про роздуми вченого під час подорожі,   про повернення у Санкт-Петербург, продовження наукової діяльності, створення української громади, видання часопису "Основа", про одруження в 1875 р., останні роки життя історика, про спогади рідних, близьких, друзів про М. І. Костомарова, про роль і значення М. І. Костомарова у розвитку української та російської історичної науки, про Україну у просторі і часі в його творах у своїх доповідях розповіли студенти Машовець Ірина, Панченко Дмитро, Терещенко Дарина, П’янкова Елизавета, Алексєєнко Костянтин, Шульга Андрій, Кобець Дмитро, Дещиця Андрій, Варнава Валерій, Лободаєв Сергій, Кулик Елизавета, Гулієва Наргіз, Хорець Ірина, Мазур Юрій, Коноваленко Марія, Мухіна Катерина, Сарапина Анастасія, Нехоца Костянтин.

      Висвітлюючи життєвий шлях та наукову діяльність Миколи Івановича Костомарова студенти багато цитували його спомини із автобіографії, намагалися роздумами вченого розповісти про нього. 

Факультет у соціальних мережах