Відвідання Музею Української революції 1917-1921 рр.

 

11 жовтня 2017 р. студенти історики 4 курсу Історико-філософського факультету разом із к.і.н., доцентом кафедри історії України, науковим керівником Студентського історичного гуртка «Енігма», Тарасенко О.О., відвідали Музей Української революції 1917-1921 рр.

Експозиція Музею розповідають про події Української революції 1917-1921 років. Музей є відділом Національного музею історії України, знаходиться на другому поверсі Київського міського будинку вчителя на вул. Володимирській, 57, у будівлі колишнього Педагогічного музею, в стінах якого перебувала Українська Центральна Рада.

У Музеї представлені історичні предмети й документи з початку XX ст., доби УНР, ЗУНР, Української Держави, Директорії УНР, Першого та Другого зимового походів УНР.

Центром експозиції є Четвертий Універсал Центральної Ради, яким було проголошено повну державну самостійність УНР 22 січня 1918 р.

Експонати Музею відображають усі етапи розвитку державницького руху початку XX ст., створення і діяльність Української Центральної Ради, уряду - Генерального Секретаріату, згодом Народних міністерств, Армії УНР.  Окремо виділена експозиція про Героїв Крут.

Представлена експозиція про Українську Державу гетьмана Скоропадського, про Директорію УНР на чолі з Симоном  Петлюрою, стенди з матеріалами про Західно-Українську Народну Республіку. Акцент зроблено на Акті Злуки, що ухвалений 22 січня 1919 р. українським парламентом - Конгресом трудового народу України. Широко висвітлена дипломатична діяльність тієї доби. Показані карти України, видані у 1917-1920 рр. як в Україні, так і в інших країнах Європи, окремо подано великоформатну фізичну карту України 1918 р.

Експонуються реконструйовані військові однострої Армії УНР, Української Галицької Армії, Січових Стрільців, що їх подарували Музею директор видавництва «Темпора» Ю. Олійник та Я. Тинченко і доповнили В. Куценко та Д. Дегтяр.

Розміщено експонати, що демонструють відзначення у 1914 р. століття від дня народження Тараса Шевченка, документи української громади Петербурга у 1917 р., особисті речі й унікальні документи полковника січових стрільців Євгена Коновальця, генерала Миколи Капустянського, полковника Романа Сушка.

Відвідання експозиції Музею Української революції 1917-1921 р. та цікава розповідь  наукового співробітника Олени Спицької дозволили студентам історикам дізнатися багато нового про діячів Української революції 1917-1921 рр., сто років від дня якої ми відзначаємо у цьому році.  

 

Факультет у соціальних мережах