Презентація епістолярної збірки «”Я хочу з моїх листів до тебе зробити свій журнал”: листи Григорія Ґалаґана до дружини»

5 жовтня 2017 року Будзар Марина Михайлівна, доцент кафедри історії України історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, презентувала у Чернігівському історичному музеї ім. В. В. Тарновського видання, здійснене у співавторстві з доцентом тієї ж кафедри Ковальовим Євгеном Аркадійовичем, – епістолярну збірку «”Я хочу з моїх листів до тебе зробити свій журнал”: листи Григорія Ґалаґана до дружини». Чернігів невипадково був обраний для презентації збірки, що увібрала в себе 32 листи з багаторічного листування громадського діяча, просвітителя, мецената Г. Ґалаґана з дружиною Катериною Ґалаґана, уродженою Кочубей. З цим містом та усією Чернігівщиною пов’язані важливі моменти життя та діяльності автора листів, їх героями є В. Тарновський-старший, інші представники чернігівського дворянства козацько-старшинського походження, зокрема А. Лизогуб, В. Дунін-Борковський, М. Бороздна тощо. Значна кількість артефактів з інтер’єрів дідичного маєтку Ґалаґанів у селі Сокиринці (зараз – Ічнянського району Чернігівської області) зберігається як в CHOIMі, так і в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Ґалаґана. Книга викликала живе зацікавлення присутніх, серед яких були музейники, працівники Чернігівського обласного архіву, Чернігівської обласної бібліотеки імені В. Г. Короленка, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.