В гостях у Культурному центрі Київської Релігійної громади Прогресивних Іудеїв «Атіква» («Надія»)

4 квітня 2017 р. студенти 2-5 курсів спеціальності «Історія» з професором кафедри всесвітньої історії Г.В.Саган відвідали Культурний центр Київської Релігійної громади Прогресивних Іудаїв «Атіква» («Надія»). Нас приймав Олександр Духовний - духовний лідер Релігійного Об'єднання громад прогресивного іудаїзму України, головний рабин Києва і України громад прогресивного іудаїзму. Народився О.Духовний 2 серпня 1950 р в Києві. Закінчив КПІ,  протягом 1967-1990 рр. працював в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України; вчення винахідник. Був у складі групи ентузіастів, завдяки яким в Києві в 1991 р. була відновлена, а потім і зареєстрована перша в Україні громада прогресивного юдаїзму «Атіква». У 1994-1999 рр. навчався в Академії для рабинів «Лео Бек Коледж» і одночасно в Центральній Лондонській школі психологів, а також Лондонському університеті, де в 1998 р. отримав звання магістра мистецтв в області івриту та єврейських знань. У 1999 р. захистив дисертацію і був висвячений в сан рабина. З 1999 р. працює рабином в Релігійному Об'єднанні громад прогресивного іудаїзму України і в Київській громаді прогресивного іудаїзму «Атіква» (в перекладі з івриту - «Надія»), У вересні 1999 р. обраний головним рабином Києва і України громад прогресивного іудаїзму. Член кількох Конференцій рабинів країн Європи і Америки.

О.Духовний розповів про історію іудаїзму в Україні, про діяльність їхньої організації та відповідав на запитання студентів.  Непомітно пробігли дві години і як виявилося їх було замало для такої цікавої зустрічі, яку ми мали з рабином.