Всеукраїнська наукова конференція «ЛЮДИНА, ЕТНОС, НАЦІЯ В СВІТОВІЙ ІСТОРІЇ: ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ НА ЄВРАЗІЙСЬКОМУ ПРОСТОРІ (ХІХ – початок ХХІ століття)»

16 березня 2017 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Людина, етнос, нація в світовій історії: державотворчі процеси на євразійському просторі (ХІХ – початок ХХІ століття)».

З вітальними словами до учасників заходу звернулися:

Василь Ткаченко, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, головний науковий співробітник ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України».

Ігор Срібняк, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

На пленарному засіданні з доповідями виступили:

Василь Ткаченко, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, головний науковий співробітник ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» (тема доповіді «Національна ідентичність і суспільна безпека України»);

Володимир Розумюк, кандидат політичних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії НАН України (тема доповіді «Проблема формування національної держави: теоретичний аспект»);

Геннадій Надтока, доктор історичних наук, професор Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «Російська православна церква на пострадянському просторі: тенденції конфесійної та політичної еволюції»);

Гуменюк Олена, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, старший викладач Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді: «Українські молодіжні організації в Польщі: типологізація і форми діяльності (1920-ті - 1939 р.»).

Распутіна Лідія, магістранта Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді: «Скарби з монетами І–V століть як джерело вивчення зв’язків населення середнього Подніпров’я із осередками Античності»).

Завершилось пленарне засідання презентацією монографії Ігоря Срібняка «Енциклопедія полону: українська Tuchola» (Київ-Париж, 2017. – 156 с.), якою кафедра всесвітньої історії Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка започаткувала міжнародний науково-освітній проект «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ПОЛОНУ».

Після завершення пленарного засідання була продовжена робота наступних секцій конференції: Секція 1. «Українсько-польські взаємини»; Секція 2. «Всесвітня історія»; Секція 3. «Історія України»; Секція 4. «Орієнталістика»; Секція 5. «Соціум».

Усі учасники конференції взяли активну участь в обговорені актуальних питань державотворчих процесів на євразійському просторі ХІХ – початку ХХІ століття.

Обкладинка могографії