VІІІ Міжнародна науково-практична конференція

25 листопада 2016 р. Відбулася VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільних дисциплін» організована спільними зусиллями Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди,  Київського університету імені Бориса Грінченка та Вітебського державного університету імені М.П. Машерова.

У роботі конференції взяли участь 27 науковців – викладачів вищих навчальних закладів України, 80 учителів загальноосвітніх шкіл та студентів 4-5 курсів, які вже працюють у середніх загальноосвітніх школах.

На початку конференції з вітальним словом виступив Ректор Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Прокопенко Іван Федорович, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча сектором відділу по роботі з обдарованою молоддю та проведення масових заходів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Гінетова Тетяна Леонтіївна,завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Салата Оксана Олексіївна і передала вітання від імені Ректора Київського університету імені Бориса Грінченка та науково-педагогічного колективу. Перед присутніми на пленарному засіданні (online-режимі) виступила директор освітнього напряму Центру вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студійВалентина Курилів (Торонто, Канада) та завідувач кафедри історії Білорусі Вітебського державного університету імені М.П. Машерова, кандидат історичних наук, доцент Дулов Анатолій Миколайович та завідувач аспірантурою цього ж університету, кандидат історичних наук, доцент Косов Олександр Петрович.

Під час конференції працювали 3 секції та круглий стіл. Модератором першої секції «Методика навчання історії та суспільствознавства» була Гінетова Тетяна Леонтіївна, завідуюча сектором відділу по роботі з обдарованою молоддю та проведення масових заходів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України. Модератором другої секції «Методика навчання правознавства» була Рябовол Лілія Тарасівна, доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри державно-правових дисциплін та адміністративного права Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Модератором третьої секції «Виховання молоді у процесі навчання історії, права та суспільних дисциплін» була Гончарова Ольга Сергіївна, кандидат історичних наук, доцент, завідуюча  кафедри історії України Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

У рамках конференції відбувся круглий стіл для науковців ВНЗ та вчителів-методистів України «Формаційний чи цивілізаційний підхід у викладанні історії», який модерувала Салата Оксана Олексіївна, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету  Київського університету імені Бориса Грінченка.

У підсумку конференція затвердила резолюцію про подальшу співпрацю та поглиблення обміну досвідом в галузі методики та технологій навчання з історії, правознавства та суспільних дисциплін.