Екскурсія до Музею Української революції 1917 – 1921 років

16 листопада 2016 р. студенти першого курсу Інституту мистецтв спеціальності «Музичне мистецтво» із к. і. н. доцентом кафедри історії України – Гуменюк О.А. відвідали Музей Української революції 1917 – 1921 років. Дана екскурсія є частиною вивчення дисципліни «Українські студії». Отримані на лекціях та семінарах знання про українські землі в період національно-визвольних змагань першої третини ХХ ст., студенти змогли закріпити під час відвідання музею.

Музей міститься в будівлі Київського міського будинку вчителя на вул. Володимирській, 57. У стінах цієї будівлі перебувала Центральна Рада. Саме тут приймалися доленосні Універсали, які проголошували суверенність нашої держави у 1917 р. та 1918 р.

Експозиція музею охоплює історичні предмети й документи від початку ХХ ст., доби Української Народної Республіки (УНР), Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави гетьмана П. Скоропадського, Директорії УНР, Першого та Другого зимових походів Армії УНР. Експонати відображають усі етапи розвитку державницького руху початку ХХ ст., створення і діяльність Української Центральної Ради, уряду– Генерального Секретаріату, згодом Ради Народних Міністрів, Армії УНР, тут містяться унікальні комплекси документів та особисті речі генерала М.Капустянського, полковників Є. Коновальця та Р.Сушка.

Науковий співробітник музею – Спицька О.В. звернула увагу студентів на оригінали Універсалів Центральної Ради та вказала на ордени та відзнаки часів Директорії УНР. Жваве обговорення викликала експозиція, присвячена битві під Крутами 29 січня 1918 р. та ролі тодішнього студентства у відстоюванні української державності.