Відвідання Національного заповідника “Софія Київська”

10 і 11 жовтня студенти першого курсу Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту відвідали Національний заповідник “Софія Київська”. Ця екскурсія є частиною вивчення дисципліни “Українські студії”. Отримані на лекціях і семінарах студенти змогли закріпити безпосередньо у найвидатнішій пам’ятці українського Середньовіччя. Особливий інтерес молоді викликала екскурсія у Софійському соборі: найбільші у Європі фрески і мозаїки ХІ століття. Цікавою була розповідь екскурсоводів про графіті, які говорять про смерть князя Ярослава Мудрого, автограф Володимира Мономаха та інші. Пройшовши Софією Київською, студенти побачили саркофаг Ярослава Мудрого та дізнались детективну історію про зникнення його мощей. Не дивлячись на дощову і холодну погоду, настрій молоді та їх викладача, доцента кафедри історії України О. І. Боня був піднесений, адже вони доторкнулись до видатних культурних досягнень українського народу.

AKXTwT3-FXs

DSC03578 1000x666