Презентація наукового видання Листи Петра Рєдкіна Василю Тарновському-старшому: 1833–1866

14 листопада 2022 року в Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В.Тарновського відбулася презентація наукового видання Листи Петра Рєдкіна Василю Тарновському-старшому: 1833–1866 / упоряд. М. Будзар, Є. Ковальов, С. Половнікова, Н. Самохіна, Т. Терещенко. К., 2021 р., 184 с. Ця книга стала результатом співпраці викладачів і студентів кафедри історії України факультету суспільно-гуманітарних наук Київського університету імені Бориса Грінченка й наукових співробітників Чернігівського обласного історичного архіву ім. В. Тарновського. Видання містить 30-річне листування науковця-юриста, педагога Петра Рєдкіна (1808–1891) з громадським діячем і добродійником Василем Тарновським-старшим (1810–1866). Цей епістолярій є видатною пам’яткою культури й важливим історичним джерелом. Презентацію відкрив директор музею Сергій Лаєвський, він ознайомив присутніх із задумом створення книги. Старший науковий співробітник Ігор Ситий розповів про місце епістолярного комплексу в архівно-літературній групі фондів музею. Старша наукова співробітниця Світлана Половнікова повідомила про обставини знайомства і багаторічної дружби Петра Рєдкіна і Василя Тарновського, а доцентка кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка Марина Будзар охарактеризувала проблематику й визначила змістовну значущість книги. Презентація привернула увагу громадськості міста.

>>>Переглянути відео<<<