Лекція для вчителів Вінницької області «Історичне протистояння: Друга світова та російсько-українська війна у свідомості сучасних українців»

7 червня 2022 року завідувачка кафедри історії України Салата Оксана прочитала лекцію для вчителів Вінницької області «Історичне протистояння: Друга світова та російсько-українська війна у свідомості сучасних українців». Тема надзвичайно зацікавила учителів, тому всі присутні взяли активну участь у дискусії. Відбулася рефлексія, критичного осмислення і дискусії. Говорили про те, що у нинішній війні, в якій Україна відстоює свою державність, суб’єктність та ідентичність, такі речі, як історія, пам’ять і розуміння минулого, стали ключовим фактором. Історичні наративи продовжують відігравати значну роль, поки війна триває, та матимуть не менше значення для розбудови стійкої держави і суспільства після перемоги.