19 травня 2020 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Київські філософські студії-2020». Співорганізаторами заходу стали Інститут філософії імені Г.С. Сковороди Національної академії наук України та ГО «Майстерня академічного релігієзнавства». У зв’язку з карантинними обмеженнями, і пленарне, і секційні засідання конференції пройшли в он-лайн форматі, на платформі Google Meet. Мета конференції подвійна: з одного боку ознайомитися з дослідженнями провідних українських та зарубіжних філософів, а з іншого – надати можливість студентам, магістрантам, аспірантам зробити свої перші кроки в гуманітаристиці.

У роботі конференції взяли участь науковці Києва, Нью-Йорка, Стамбула, Оксфорда, Познані, Братислави, Нітри, Караганди, Львова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва, Вінниці, Ужгорода, Сум, Черкас, Івано-Франківська, Сєвєродонецька, Покровська тощо.

З вітальними словами до учасників конференції виступили Олена Александрова, декан Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук. Пленарне засідання складалося з двох панелей – англомовної (спікер – Ярослав Пасько, доктор філософських наук, професор) та україномовної (спікер – Роман Додонов, доктор філософських наук, професор).

На пленарному засіданні були репрезентовані всі напрямки конференцій: історії філософії (доповідь  «З філософського життя Києва ХІХ століття» Наталії Мозгової, доктора філософських наук, професора, завідувачки кафедри філософії факультету філософії та суспільствознавства Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова); релігієзнавства (доповіді "On Selfness (TheI”) The Key To The UniverseBülent Güzel, PhD, Yildiz Technical University, “Overcoming the Psychological Effects of Covid-19 and Curing Via Quranic Relief by Commentaries in RisaleNurAbdullah Akar, İstanbul Technical University (Turkey) та “Bhagavat Cosmography and Anti-De-Sitter Space: Rethinking the Puranic Universe in Light of Scientific AdvancementsMauricio Garrido, PhD, research associate of the Bhaktivedanta Institute for Higher Studies, New York, USA), філософії культури «Культура: понятійна генеалогія контекстів» Лариси Осадчої, кандидата філософських наук, доцента, доцента кафедри богослов’я імені отця Івана Луцького Університету Короля Данила (м. Івано-Франківськ), філософії освіти (доповідь «Релігійна освіта та професійна діяльність в Україні: законодавче і нормативне регулювання» Ірини Ломачинської, доктора філософських наук, професора, професора кафедри філософії Київського університету імені Бориса Грінченка), політичної науки (доповідь «Electoral performances of ethnic parties in Lithuania: a beginning of declineKiryl Kascian, PhD, visiting research fellow at the Institute of Political Sciences of the Slovak Academy of Sciences, Slovakia).

Міжнародний рівень конференції забезпечували науковці з США, Великої Британії, Туреччини, Польщі, Словаччини, Грузії, Казахстану. Особливу зацікавленість викликали повідомлення “Cow Care In Hindu Animal Ethics: A Brief Overview” Kenneth Russell Valpey, PhD in religious science, research fellow of the Oxford Centre for Hindu Studies, University of Oxford (United Kingdom), “Tawafuq: A Miracle of the Qur’an Visible to the Eye” Ahmet Tevke, Master’s Degree, Executive Manager Hizmet Foundation, Sinan Pasha Madrassah, “Analytics Of Religious Processes And Nursi” Tahir Karaca, Family Education & Consulting master degree, sociologist, Lecturer in Sinan Pasha Madrassah (Turkey).

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили свою роботу по секціям. Про своє бажання виступити на 7 секційних засіданнях заявили 211 філософів, істориків, політологів, культурологів, релігієзнавців, теологів, у тому числі: 21 доктор наук, професор, 45 кандидати наук, доценти, 10 старших викладачів, наукових співробітників без ступеня, вчителів, 18 аспірантів, 9 магістрантів, 108 студентів бакалаврату. Вони представляють наукові школи Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Запорізького національного університету, Ужгородського національного університету, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Сумського державного університету, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Одеського національного політехнічного університету, Національного університету «Запорізька політехніка», ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», Черкаського державного технологічного університету, Національного транспортного університету, Державного університету телекомунікацій, Національного університету кораблебудування імені адмірала С.О. Макарова, Львівського університету безпеки життєдіяльності, Університету Короля Данила (м. Івано-Франківськ), Національної академії державного управління при Президентові України, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Національної академії мистецтв України, Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського і, звичайно ж, Київського університету імені Бориса Грінченка.

Дякуємо всім спікерам, модераторам, перекладачам, слухачам онлайн-конференції за активну участь та бажаємо творчої наснаги і нових наукових звершень!

Програма конференції

Матеріали конференції