Міжнародний семінар «Україна як перехрестя сільськогосподарського розселення в Євразії»

Центр обсидіанових та літознавчих досліджень (COLS), Університет Мейдзі (Японія)

Інститут археології Національної академії наук України

Київський університет ім. Бориса Грінченка

«Україна як перехрестя сільськогосподарського розселення в Євразії»

Семінар присвячено попереднім результатам японо-українського проекту "Археоботанічне дослідження відбитків культурних рослин на неолітико-хальколітичній та енеолітичній кераміці Правобережної України за методом Replica-SEM" Інститут археології НАН України - Центр обсидійського та літознавства, Університет Мейдзі, Японія, 2016-2018 рр.).

Цілі і завдання семінару

ar1

Ми провели археоботанічні дослідження з використанням методу Replica-SEM в Україні з 2016 року. Метою цього проекту є переосмислення часу виникнення та дифузійного процесу поширення злаків в Україні з дуже надійними доказами.

Останні розробки археоботаніки в Китаї показали вирощування проса в північно-східній частині Китаю на 10000 ВР. Тому ми повинні обговорити дифузію євразійського сільського господарства як двонаправлені рухи Схід-Захід, і Україна є одним із перехресть сільського господарства в Євразії.

В рамках проекту Керамічні комплекси з 53 поселень неоліту, халколиту та бронзи були вивчені з 2016 року. Ми дослідили більше 16 000 керамічних фрагментів і взяли 354 репліки відбитків для ідентифікації культурних рослин.

В останньому році нашого проекту ми хотіли б представити результати нашого дослідження, оцінити та обговорити подальші кроки.

ar3

Дата і місце проведення

Дата: 31 серпня 2018 року

Місце проведення майстерні:

Київський університет ім. Бориса Грінченка (маршала Тимошенко, 13В, оф.417)

Розклад

30 серпня: вечірка привітань (ввечері)

31 серпня: майстерня (10: 00-17: 00)

Відкрита адреса: 10:00-10:20

Д-р Галина Пашкевич (ІА НАНУ) Археоботани в Україні "

Пленарне засідання: 10:20-11:00

Д-р Гідре Мотузайте-Матузевичуйте (Литовський історичний інститут) "Археоботанічні дослідження в Україні та поширення сільського господарства через Євразію"

Презентація 1: 11:00-11:30

Д-р Дмитро Гаскевич (ІА НАН України) "Проблеми радіовуглецевої хронології неоліту та енеоліту в Україні"

Презентація 2: 11:30-12:00

Д-р Михайло Відеко (Київський університет імені Бориса Грінченка) "Сільське господарство в трипільській культурі"

12.00-12.50. Обідня перерва

Презентація 3: 13:00-13:30

Д-р Wiebke Kirleis, д-р Марта Дал Корсо (Кільський університет) "Нові методологічні підходи до нормального стану рослин".

Презентація 4: 13:30-14:00

Пані Марі Відіко (Київський університет імені Бориса Грінченка) "Відбитки злаків на обмазці будинків Трипільської культури"

Презентація 5: 14:00-14:30

Д-р Ейко Ендо (COLS) "Новий набір даних про зернові в Україні, використовуючи метод Replica-SEM"