Освітньо-наукове стажування в Туреччині

1-7 квітня 2019 р. професор кафедри всесвітньої історії Галина Саган перебувала на освітньо-науковому стажуванні в Стамбулі (Туреччина) за сприяння Культурного центру Сінан Паша.

Програма стажування передбачала курс з 2 кредитів ECTS (36 академічних годин та 24 години самонавчання та індивідуального вивчення), включаючи лекції та презентації ісламської культури, ознайомлення з літературною спадщиною турецьких богословів, зустрічі з експертами та наукова конференція.

На навчанні були прослухані теми:

1. Іслам та сучасна мусульманська освіта у сучасній Туреччині.

2. Побудова національної ідентичності Туреччини.

3. Співпраця мусульман у галузі освіти та науки: досвід українсько-турецьких відносин.

4. Релігійна спадщина відомих турецьких ісламських теологів та їх вплив на розвиток ісламу та мусульманської освіти.

5 Культурно-релігійна спадщина Саїда Нурсі та актуальні перспективи спільного діалогу проти невір’я та аморальності.

6. Інтерпретація Корану та сучасні проблеми європейського мусульманського суспільства.

7. Освітні програми в Медресе. Технології вчення та навчання.

8. Релігійна та громадянська ідентичність на перехресті цивілізації.

Під час навчання також Г.Саган взяла участь у конференції, яку було організовано університетом Фатіха Султана Мехмета і виступила з темою: «Ukrainian diaspora in Turkey: history and current state».