20.10.2023р. "Школа експертів". Зустріч з Іваном Монолатієм на тему "Приватні шпигуни та їх роль в українському політичному процесі (приклад Якова Макогона)"

20 жовтня 2023 року у рамках «Школа експертів» ФСГН відбулася зустріч  з Іваном Монолатієм  - стекхолдером нашої кафедри - на тему "Приватні шпигуни та їх роль в українському політичному процесі (приклад Якова Макогона).

Під час зустрічі відбулося ознайомлення з  героєм останньої наукової розвідки Івана Сергійовича, що відіграв в історії людства неоднозначну роль, яка поєднувала діяльність  шпигуна декількох спецслужб, авантюриста, пройдисвіта, шарлатана із працею на теренах національно-визвольної боротьби українського народу.

Під час лекції здобувачі-політологи активно задавали питання відносно того, які саме наукові методи уможливили написання книги, що об’єднує риси політичного детектива й пригодницького роману з політичною біографістикою, історіографією, джерелознавством тощо. Відзначимо запитання щодо політико-культурного підґрунтя  авантюризму як спільної ментальної характеристики українців та необхідності вибудовування засобів перешкоджанню авантюризму як анти системної поведінки.

Щиро дякуємо всім, хто приєднався до зустрічі й мріємо про продовження.

***Іван Монолатій - д. політ. н., проф., проф. кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, академік Академії наук вищої школи України; член Польського товариства політичних наук; експерт МОН України і Національного фонду досліджень України.

***Монолатій Іван. Макогін псевдо Розумовський. Уявлена українська людина. Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 023. 448 с. 16 іл.