Участь Пояркової Т. К в круглому столі

25 жовтня 2022 р. Пояркова Т.К. - як представник кафедри політології та соціології, долучилася до участі у круглому столі, присвяченому обговоренню проєкту «Стратегії політико-правового розвитку України до 2030 року», що був створений колективом Відділу правових проблем політології Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України.

На обговорення було винесено такі питання:

1. Ідеологія національного прагматизму

2. Стратегія європейської інтеграції Української держави

3. Стратегія підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України

4. Стратегія правової реформи

5. Стратегія модернізації адміністративно-територіального устрою та реформування місцевого самоврядування

6.  Стратегія розвитку освіти

7. Стратегія розвитку науки

8. Стратегія політико-правового забезпечення етнополітики.

Відзначимо, що запропонована Стратегія є першим внеском українських науковців у справу форматування майбутнього країни й унеможливлення відтворення ситуації, що спричинила війну. Це максимально чесний й адекватний опис викликів, що постали перед Україною й подолання яких є умовою життєздатності країни у майбутньому. Особливу увагу привернули пропозиції: 1) щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України й подолання практики порушення законів саме з боку законодавців; 2) зміни пріоритетів освітній та науковій галузях від надання послуг до забезпечення відтворення системи у післявоєнний час.

Дякуємо за запрошення до знакової події й чекаємо на продовження співпраці!