VIII Міжнародна археологічна експедиція

Цього літа студенти Інститут суспільства мали можливість брати участь у археологічних дослідженнях в Польщі.

На основі договору між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Товариством «Польща-Схід» перший проект, який був реалізований у липні, стало археологічне та історичне дослідження цвинтаря військовополонених у Стршалково. Група студентів мала можливість не тільки почати дослідження цього важливого об’єкту, а і відвідала цілий ряд міст і пам’яток Польщі.

З 03 по 22 серпня 2014 року група студентів та аспірантів Інституту суспільства нашого Університету брала участь у VIII Міжнародній археологічній експедиції з дослідження ранньослов’янського поселення «Лисець Малий». Серед учасників експедиції були представники Польщі, Росії, Білорусі та України. Наш Університет представляли: Димнич Сергій, Манжега Павло, Майборода Марія, Радченко Марія та Черкаська Дар’я. Крім участі у розкопках для нас були організовані екскурсії: Конін, Ліхень, Каліш, Познань. Також у нас була можливість організувати власні екскурсії за вподобаннями.  Своєю групою ми відвідали Варшаву та Катовіци, а також подивилися Торунь, Вроцлав і Гнєзно.

Організаторами експедиції виступили науковий співробітник Конінського краєзнавчого музею Кшиштоф Горчиця та заступник голови Великопольського відділення товариства «Польща-Схід» Здзіслав Яцашек, крім того активну допомогу та забезпечення всього необхідного для комфортного проживання в Польщі нам надавала гміна Старе Място, де знаходився наш табір.

Величезну подяку ми висловлюємо Олександру Івановичу Боню та Сергію Пантелійовичу Тараненко за організацію та координацію нашої поїздки.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Наші студенти вперше брали участь у цьому проекті, але залишили по собі лише позитивні враження і запрошення продовжити співпрацю наступного року. З нетерпінням чекаємо наступних експедицій і нових зустрічей.