VІI Всеукраїнська науково-практична конференція «КИЇВ І КИЯНИ У СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ МІСЬКИХ СПІЛЬНОТ»

24 травня 2017 р. у рамках Фестивалю науки на Історико-філософському факультеті Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася VІI Всеукраїнськанауково-практичнаконференція «Київ і кияни у соціокультурному просторі Україниісторія міських спільнот» за участю науковців Сумської, Чернігівської, Дніпропетровської, Київської областей та провідних наукових установ м. Києва.

Конференція відбулася у форматі пленарного засідання та двох панелей. Під час пленарного засідання виступили науковці з цікавими актуальними для історичної науки темами, зокрема завідувач кафедри історії України Історико-філософського факультету Салата Оксана Олексіївна, презентувала «Дослідження історико-культурного простору міста у вітчизняній та зарубіжній історіографії», професор кафедри історії України Щербак Віталій Олексійович – «Соціально-економічний розвиток Києва у XVIII ст.», ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор історичних наукНікітін Юрій Олександрович – «Міські спільноти лівобережної України у період модернізації другої половини ХІХ ст.» завідувач кафедри всесвітньої історії Історико-філософського факультету Срібняк Ігор Володимирович, «Європейське міське середовище та табори полонених й інтернованих українців: шляхи взаємодії (1914–1924 рр.)»,професор кафедри всесвітньої історії Історико-філософського факультету Драч Оксана Олександрівна «Курсистка в модерному місті кінця ХІХ – початку ХХ ст.: очікування і реалії», професор кафедри всесвітньої історії Історико-філософського факультету Саган Галина Василівна, «Особливості сприйняття Києва та киян релігійними туристами з Балкан у 1950–1980 рр.», доцент кафедри історії України Історико-філософського факультету Тарасенко Ольга Олексіївна «Школа істориків університету Св. Володимира: Володимир Францович Цих.

Під час першої та другої панелей презентували свої дослідження колеги та гості з інших областей, зокрема перша панель була присвячена темі «Міська інтелігенція в соціокультурних процесах», друга – «Соціум і простір міста: структура і джерела дослідження». Відбулася цікава конструктивна дискусія, де було запропоновано декілька перспективних наукових проектів.

Матеріали конференції будуть опубліковані у науковому фаховому журналі «Київські історичні студії».

Дякуємо всім за співпрацю всім учасникам конференції!