20 квітня 2017 року відбулася VІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Українська минувшина: джерела, постаті, явища» за ініціативи кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

Студенти Києва, Полтави, Черкас, Луцька, Дніпра, Вінниці із Національного університету «Києво-Могилянська Академія»,  Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Донецького національного університету імені Василя Стуса, який зараз знаходиться у Вінниці, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Київського університету імені Бориса Грінченка надіслали  55 доповідей на конференцію.

З вітальним словом до учасників конференції звернуласяТарасенко Ольга Олексіївна,доцент кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат історичних наук, доцент.

На пленарному засіданні, яке було присвячене 100-річчю Української національно-демократичної революції 1917-1921 років, завідувач Музею Української революції 1917-1921 рр. О. С. Кучерук репрезентував кінохроніку того  періоду і прокоментував два фільми зняті в 1917-1918 роках.

Робота конференції тривала у 3 секціях:  «Давня, Середньовічна та Ранньонова історія України», «Нова та Новітня історія України», «Роль особистості в історії України».

Зацікавлення, запитання та обговорення викликали виступи: студента 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Нехоци Костянтина «Землеробство Роменської археологічної культури», студента 4 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Кириленка Володимира «Хозарський міф» походження українського козацтва та його значення в історіографічній традиції»,  магістра 6 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Купрієнко Вероніки «Володіння містечками Київського воєводства на прикладі Іванкова», студентки 3 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Болдар Оксани «Щоденник Єрлича як пам’ятка шляхетської ідентичності XVII cт.», студентки 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Гулієвої Наргіз Сафакизи «Духовно – культурні впливи Києво-Печерської Лаври в ХVII-XVIII ст. на розвиток сусідніх держав», студента 4 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Фокіна Віталій «Добробут населення міст Правобережної України напередодні Першої cвітової війни», студентки 3 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Семехи Анни «Ідеї українського державотворення в роботах лідерів Української Центральної Ради (березень – квітень 1917 р.)»,  студентка 3 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Глущенко Валентини «Другий зимовий похід армії УНР у контексті україно-польських відносин 1920-1921 рр.», студентки 3 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Мазохіної  Єлізавети «Українське питання напередодні Другої Світової війни», студента 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Лободаєва Сергія «Сухий закон в СРСР: передумови, причини, наслідки»,  студентки 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Кулик Єлізавети «Становлення та розвиток української танцювальної культури під впливом соціокультурних процесів в Україні  ХХ-ХХІ ст.», студентки 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Сарапиної Анастасії «Ярема Вишневецький в українській історіографії початку ХХ ст.», студента 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Резніка Дмитра «Михайло Драгоманов (1841-1895) та проблема лібералізму в Україні  ст.»,  студентки 4 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Даценко Катерини «Життя, наукова, громадська діяльність Івана Каманіна (1850-1921)», студентки 4 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Українець Анастасії «Михайло Грушевський та Київська семінарська громада кінця 1880-х – початку 1890-х рр.»,  студентки 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Терещенко Дарини «Життя, наукова, просвітницька діяльність Ореста Левицького (1848-1922)», студентка 1 курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка Бурди Юлії «Тема голодомору у творчості Василя Барки», студентки 2 курсу Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка Хорець  Ірини «Ігор Гірич як дослідник київської топоніміки у контексті політики пам’яті».

Під час роботи секцій відбулася жвава дискусія щодо наукових напрацювань виступаючих з історії та культури України.

Учасники конференції отримали сертифікати.

Щиро бажаємо всім учасникам конференції плідної праці та нових звершень!