Восьмий Міжнародний телеміст

 

4 квітня 2017 р. о 16:00 в аудиторії 407 відбувся Восьмий Міжнародний телеміст у формі Скайп конференції між магістрами істориками Сетон Хол університету, Нью Джерсі, США (керівник професор Дейлі Д. К.) та магістрами істориками Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка (керівник доцент Тарасенко О. О.).

Восьмий Міжнародний телеміст був присвячений звіту українських істориків про виконання їхньої частини американсько-українського науково-дослідницького проекту «Дослідження історії української діаспори США на прикладі штату Нью Джерсі за допомогою цифрових технологій у гуманітарних науках».

Українська команда у складі магістрантів істориків 5 курсу Івана Глаза та Дар’ї Олійник і наукового керівника проекту з української сторони кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Тарасенко Ольги Олексіївни прозвітувала про результати проведеного дослідження українською та англійською мовами.

Українські учасники проекту дослідили історичні причини міграції, характер і масштаб еміграції українського населення, окреслили досліджену інформацію у восьми блоках,  а саме:  1)Міграція. 2)Перший українець на американській землі Іван Богдан. 3)Діаспора.Українська діаспора.Західна і східна українська діаспора. 4)Еміграція українського населення. 5)Чотири хвилі української еміграції. 6)Українська громада у США. 7)60 українсько-американських організацій, створених українською діаспорою протягом 4 хвиль у штаті Нью Джерсі. 8)Інформація про 12 українсько-американських організацій, створених українською діаспорою штату Нью-Джерсі протягом 4 хвиль.

У проведеному проекті українська команда: розкрила форми міграції українців продовж історії українського народу і прийшла до висновку, що в Україні переважає зовнішня міграція, розкрила історичні причини зовнішньої міграції українців, а також внутрішні і зовнішні фактори міграції українців; розповіла про теслю Івана Богдана (за іншою легендою лікар Іван Богун) з Коломиї, який приїхав у Новий Світ у 1608 р. і якого українська діаспора США вважає першим українцем на американській землі; означила чинники, які обумовлюють утворення діаспори; з’ясувала відмінність між поняттями «еміграція» та «діаспора» та різноманітні тлумачення поняття «українська діаспора» і проілюструвала її поділ на західну і східну та її чотири хвилі. 

Цікавою стала розвідка про ту частину української діаспори, представники якої мешкають на українських етнічних землях, але внаслідок різних обставин ці землі увійшли до складу інших держав (Молдови, Румунії, Угорщини, Польщі, Білорусі, Російської Федерації). А українці, їхні нащадки і наступні покоління, які жили і живуть на цих втрачених українських територіях вже входять до складу української діаспори. Проілюстровані карти чітко окреслюють розселення українців на українських етнічних землях та втрачені  українські етнічні території на яких із давніх часів проживало і проживає на своїй етнічній українській землі українське населення.

Українська команда охарактеризувала західну українську діаспору, яка нараховує понад 5 мільйонів українців, чотири хвилі її творення та проілюструвала карту розселення та еміграції українців у світі у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Надзвичайно вразило дослідників проекту вивчення історії формування східної української діаспори, яка нараховує понад 10 мільйонів українців, створювалася шляхом переселення українців до внутрішніх губерній Російської імперії та до республік колишнього СРСР. На картах було продемонстровано цілі українські етнічні райони на яких до середини першої половини XX ст. сформувалися заселені українцями землі Жовтий, Малиновий, Зелений, Сірий клини. Карти Російської Федерації, карти світу та карти розселення, кількості і частки українців у складі Російської імперії у 1897 р. та Російської Федерації у 1926 р., до початку масових репресій, та карта етнічних українців в СРСР за переписом 1989 р. промовисто ілюструють вагу та значущість українців у житті як Російської імперії так і СРСР.

Українські учасники проекту проаналізовали та творчо використали  літературу щодо проблеми еміграції українського народу та української діаспори загалом та переклали цю інформацію на англійську мову. 

Емоційним акордом проекту стало вивчення інформації про життя українських американців у США, яка також була перекладена на англійську мову.

Логічною кульмінацією проекту стало проведення дослідження про діяльність 60 українсько-американських організацій, створених українською діаспорою протягом 4 хвиль у штаті Нью Джерсі. У проекті більш детальніше висвітлено інформацію про 12 із них. 

Детальніше ознайомитись із результатами проведеного американсько-українського науково-дослідницького проекту «Дослідження історії української діаспори США на прикладі штату Нью Джерсі за допомогою цифрових технологій у гуманітарних науках» можна на сторінці проекту за посиланням: http://www.viseyes.org/visualeyes/?1092

Щиро бажаємо всім учасникам проекту плідної праці та нових звершень! 

 

Факультет у соціальних мережах