Екскурсія до Музею культурної спадщини

20 листопада студенти третього курсу Педагогічного інституту спеціальності «Початкова освіта» із к.і.н. доцентом кафедри історії України – Гуменюк О.А. відвідали Музей культурної спадщини. Дана екскурсія є частиною вивчення дисципліни «Історія української культури». Отримані на лекціях та семінарах знання про культуру українських емігрантських осередків у ХХ ст., студенти змогли закріпити під час відвідання музею.

Музей культурної спадщини було відкрито 1999 р. в стінах відтвореного реставраторами старовинного маєтку на Печерску (вул. Московська 40 Б). Експозиція музею розповідає про життєвий шлях та творчість відомих представників української еміграції, які не тільки народились у Києві, але й здобули тут освіту, розпочали творчу діяльність та надихались історією та культурою рідного краю, живучи за кордоном.

В семи експозиційних залах демонструються рідкісні фотографії, документи, картини, особисті речі визначних представників України, які мешкали поза її межами. Тут експонуються полотна Людмили Морозової, Олекси Булавицького, художні роботи родини Кричевських, скульптури Петра Капшученка, писанки Ніни Булавицької та колекція народних ікон. В музеї можна дізнатися про творчість відомих у світі майстрів зі США – наших земляків – хореографа Василя Авраменка, хормейстера Олександра Кошиця, кобзаря Григорія Китастого.

Два меморіальних зали присвячені видатним киянам із світовим ім’ям – піаністу-віртуозу Володимиру Горовицю та балетмейстеру і танцівнику Сержу Лифарю. Життя і творчість останнього викликали особливе зацікавлення студентів.