Презентація науково-методичного видання «Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників»

«Кедр Ливана» – так назвав свої спогади про громадсько-політичного діяча, педагога, літератора, етнографа Бориса Грінченка земський діяч Микола Чернявський, прагнучі метафорично окреслити мужню вдачу цієї непересічної особистості. Ці мемуари, а також інші спогади про Бориса Грінченка стали темою обговорення на презентації науково-методичного видання «Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників» у Київському університеті імені Бориса Грінченка. Укладачі збірки, співробітники кафедри історії України Факультету суспільно-гуманітарних наук Анна Гедьо, Марина Будзар, Олег Іванюк, Євген Ковальов, говорили зі студентами гуманітарних спеціальностей (істориками, філологами, філософами, політологами) про «надзадачу» цієї книги – представити у спогадах не лише самого Бориса Грінченка у всій складності його духовного складу, але й тих осіб, які розповідали про нього, а через них – великий Грінченковський світ, тобто Україну кінця ХІХ – початку ХХ ст. Презентація викликала жваве зацікавлення всіх присутніх, серед яких були не лише студенти та викладачі університету, але й наукові працівники, зокрема завідувач відділу національної бібліографії Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Сидір Кіраль, автор-укладача публікації листування Трохима Зіньківського з Борисом Грінченком.

Маємо надію, що хрестоматія «Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників», видана до 160-річчя видатного українця, не лише використовуватиметься у навчальному процесі, але й стане у нагоді всім поціновувачам історико-культурної спадщини України.