Презентація видання «Листи Петра Рєдкіна Василю Тарновському-старшому: 1833–1866 / упоряд.: М. Будзар, Є. Ковальов, С. Половнікова, Н. Самохіна, Т. Терещенко. К. : StreamARLine, 2021. 184 с.»

4 жовтня студентам першого курсу спеціальності «Історія та археологія» було репрезентовано видання «Листи Петра Рєдкіна Василю Тарновському-старшому: 1833–1866» – результат спільного проєкту викладачів і студентів кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка й наукових співробітників Чернігівського обласного історичного архіву ім. В. В. Тарновського. Ця публікація містить 30-річне листування російського урядовця українського походження, науковця-юриста, педагога Петра Григоровича Рєдкіна (1808–1891) з українським землевласником, громадським діячем і добродійником Василем Васильовичем Тарновським-старшим (1810–1866), що є видатною пам’яткою культури й важливим історичним джерелом. Епістолярний комплекс зберігається у фондах ЧОІМ.

М. М. Будзар ознайомила студентів зі структурою і змістом видання, наголосивши на важливості проєкту: налагодження співпраці між навчальними закладами й музейними установами й реалізація принципу навчання через дослідження. Також перед першокурсниками виступила студентка III курсу Тетяна Терещенко, котра є однією з співупорядниць видання.

Презентація відбулася у межах лекції з дисципліни «Етнографія», викладач якої – доцент кафедри історії України О. Л. Іванюк – є одним з керівників студентського наукового гуртку «Новістика». Видання здійснювалося за планом роботи гуртку.

Обкладинка

Скачати презентацію книги