Міжнародна наукова конференція «Взаємини між Україною та Туреччиною: козацька доба (1500-1800 рр.)»

3-5 листопада 2014 р. у Сакарійському університеті (Турецька республіка) відбулася міжнародна наукова конференція «Взаємини між Україною та Туреччиною: козацька доба (1500-1800 рр.)». З українського боку організатором заходу виступив Львівський національний університет імені Івана Франка, cформувавши делегацію у складі 23 істориків із 8 міст країни. На форумі були висвітлені різноманітні аспекти політичних, економічних і культурних стосунків України та Османської імперії ранньомодерної доби. Зокрема, професор кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка Віталій Щербак виступив з доповіддю «Турецький чинник в українському державотворенні другої половини XVII ст.». У бібліотеці Сакарійського університету було засновано фонд української книги з перспективою його поповнення. Синхронний переклад в роботі конференції забезпечили представники кримських татар, які працюють у турецьких університетах. Культурна програма включала відвідання першої столиці Османської держави Сьогюта та визначних пам’яток Стамбула, в тому числі собору Святої Софії та мавзолею Роксолани.