Круглий стіл «Голодомор. Забутий геноцид»

26 листопада 2014 р. за участю студентів-істориків третього та п’ятого курсів і викладачів кафедри історії України відбувся круглий стіл, присвячений проблемі висвітлення подій Голодомору у сучасному документальному кінематографі.

Основним доповідачем був професор Василь Іванович Марочко, котрий презентував студентам документальну стрічку французької режисера Бенедикт Бане «Голодомор. Забутий геноцид» – першого фільму з такої проблематики, знятого французькими кінематографістами. В. І. Марочко розповів про деталі роботи над фільмом, свідком якої він був, охарактеризував провідну концепцію стрічки, відмітив, наскільки точно та обережно знімала Б. Бане сучасну українську «глибинку» (зйомки проходили в кількох селах на Київщині). Бесіда торкнулася важливих питань ставлення наших сучасників до страшних подій 1932–1933 років. Обговорювалася також проблема інтерпретації проблеми Голодомору зарубіжними кінематографістами, зокрема, мова йшла про рівень професійності та достовірності у висвітленні цієї трагедії українського народу. Тема круглого столу нікого не залишила байдужим, студенти виявили високий ступінь особистої зацікавленості проблемами, що обговорювалися під час зустрічі.