Круглий стіл на тему «Подих часу: історія регіону у сучасних дослідницьких проектах» 30 жовтня 2019 року

30 жовтня 2019 у межах «круглого столу» на тему «Подих часу: історія регіону у сучасних дослідницьких проектах» студенти IIIі IV курсів спеціальності Історія, археологія обговорили проекти публікації архівних джерел як підґрунтя для дослідження історії регіонів України. У заході, модератором якого стала доцент кафедри історії України Марина Михайлівна Будзар, взяв участь дослідник Віктор Іванович Моренець, котрий презентував студентам результати у царині упорядкування та публікації збірок документів, присвячених історії Визвольних змагань 1917–1922 р., та ширше – історії 1920-х – 1930-х рр., на теренах Лівобережної України («Земля, полита кров'ю», 2013; «Невідома спадщина», 2014; «Нам потрібна газета…», 2016, «Церковно-визвольний рух на Чернігівщині у 1920-х роках», 2016 тощо). Під час «круглого столу» було обговорено монументальну монографію «Ми виїхали з Сокиринців: тревелоги родини Ґалаґанів» (2019), підготовлену викладачами кафедри історії України Будзар М. М. та Ковальовим Є. А. на основі документів з архіву представників регіональної спільноти, та 10 номер культурологічного часопису «Прилуки Фортеця», присвячений 200-річчю Г. П. Ґалаґана. У такий спосіб було реалізовано головне завдання «круглого столу» – проаналізувати зі студентами концептуально-інформаційні можливості джерел різного типу для вивчення історії локальних громад у контексті «великої історії».