Звіт про співпрацю з товариством «Польща - Схід» влітку 2015 року

Вже другий рік поспіль продовжується співпраця з товариством «Польща - Схід» з Республіки Польща.

Цього літа продовжилась робота на цвинтарі військовополонених у Стршалково – міжнародній експедиції представників кількох країн. У розкопках та роботах по упорядкування цвинтаря, де загинули кілька сотень військових – вихідців з України та тисячі представників інших націй колишньої Російської імперії та Радянської Росії, брали участь наші студенти Л. Мозохіна, А. Ткаченко (2 курс) та А. Парфьонова (3 курс). Вони презентували результати досліджень. Анна Ткаченко розповіла про історію концтабору військовополонених. Аліна Парфьонова оповіла про самі роботи на цвинтарі. Цікавою була доповідь Лізи Мозохіної про екскурсії групи у м. Конін, Познань та Музей Варшавського повстання.

У другій частині звіту студентів-істориків виступили чотири студентки 4 курсу, які брали участь у міжнародній експедиції «Пржевлока». Цікавими були розкопки самого городища, про які доповіла Марія Радченко. Про екскурсії на Острів Ледніцки (місце де почалося хрещення Польщі) та відвідини Кракова розповіла Марина Романенко. Ельвіра Христофович повідомила про екскурсію до Познані. Емоційною і змістовною була доповідь Дар’ї Сучкової про відвідини Міського археологічного музею у Кракові, Маріацького костелу. Пізнавальним було відвідання Освенцима та концтабору Аушвіц-Біркенау, про яке доповіла Дар’я. У міжнародній експедиції також брала участь аспірантка кафедри історії України Дар’я Черкаська. Дослідження в Польщі були цікавими і корисними для професійного зростання студентів-істориків.