Екскурсія до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України

28 жовтня 2015 року студенти ІІІ курсу напряму підготовки «Історія», провели незабутньо свій студентський будній день, відвідавши надзвичайно цікаве місце, а саме: Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.

Там спеціально для наших студентів була проведена цікава екскурсія. Працівниками архівного фонду, людьми, які щоденно займаються надзвичайно важкою і одночасно надзвичайно цікавою і суспільно важливою роботою.

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України створений в 1966 році. У фондах є документи з літератури, мистецтва й культури України XVIII—ХХ століть, біографічні та епістолярні матеріали, рукописи творів, графічні праці, фото діячів культури, зокрема Павла Альошина, Ванди Василевської, Олександра Вербицького, Зої Гайдай, Рейнгольда Гліера, Андрія Головка, Олеся Гончара, Бориса Грінченка, В. Гужової, Марії Донець-Тессейр, Володимира Заболотного, Івана Їжакевича та багатьох інших. В архіві-музеї містяться також фонди культурно-просвітницьких інституцій, товариств, організацій, у тому числі Комітету з Державних премій УРСР ім. Шевченка в галузі літератури, журналістики, мистецтва та архітектури, Спілки письменників УРСР та інші. Архів-музей поряд з архівосховищами має виставкові зали з постійною експозицією, кімнати-музеї видатних діячів української літератури та культури, бібліотечні колекції.

Слова безмежної вдячності хотілося висловити працівникам архіву, які провели з нами день. За те, що дозволили відвідати і провели нам екскурсію в таких місцях куди не ступає нога простих громадян.

Студенти за допомогою екскурсоводів побували у архівосховищі, читальному залі, науково-довідковій бібліотеці архіву-музею. Особливу зацікавленість у нас викликали відвідини меморіальних кімнат О. Довженка, М. Глущенка, Ю. Смолича. Екскурсія змогла пробудити в нас надзвичайний запал та інтерес, ми неодмінно повернемось туди. Тепер вже як справжні дослідники.

Біля Архіву Музею З Матеріалами Б Грінченка
Біля архіву-музею З матеріалами Б.Грінченка
 З Роботами К Білокур УСховищі  НА початку Екскурсії
 З роботами К.Білокур у сховищі  На початку екскурсії