Одним з провідних напрямків роботи кафедри філософії є організація наукової роботи студентів. У межах доручення до проблематики до Загальнофакультетської НДР «Складні питання історичної пам'яті країн Центрально-Східної Європи XX-XXI ст. у парадигмі діалогічності української культури», студенти 1 курсу спеціальності «Філософія» 13 квітня 2018 року відвідали меморіальний комплекс Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», розташований на Печерську і присвячений трагедії Голодомору 1932—1933 років в Україні.
Меморіал жертв Голодомору зведений у 2008—2010 роках для увічнення пам'яті мільйонів людей, які загинули від штучно створеного у 1932—1933 рр. керівництвом СРСР голоду, що став інструментом здійснення геноциду українського народу.
Експозиція Музею побудована таким чином, що дає можливість гостям відчути атмосферу 30-х років, а хаотично розміщені предмети вжитку відтворюють атмосферу колективізації. При вході до Зали пам'яті та при виході з Зали — фотографії 1-ї третини ХХ ст., що закарбували життя покоління, якому судилося перенести Голодомор.
Голодомор 30-х років – це одна з найбільш трагічних сторінок національної історії. Страх голоду, яким зламали прагнення нації до свободи, зберігаючись на рівні архетипу суспільної свідомості української нації як цілісної інформаційної системи, постає ефективним засобом зовнішнього та внутрішнього політичного тиску в утвердженні амбітних владних цілей.
Студенти залишили побажання вдячності у книзі відгуків.