Екскурсія до Національного будинку органної та камерної музики України 25 травня 2018 року

Органна музика належить до перлин музичної творчості, це та особлива насолода, що не лише стає духовним відпочинком, але й стимулом до творчих злетів. Це повною мірою відчули студенти-філософи, які відвідали 25 травня 2018 року Національний будинок органної та камерної музики України та мали змогу відчути красу органної музики Йогана Себастьяна Баха та Фрідріха Юліуса Ройбке (геніального учня Ференца Ліста, чиє життя обірвалось на злеті – у 24 роки, але у світовій музичній спадщині залишились його віртуозні сонати).

У програмі концерту, серед інших творів - найбільш зворушливі хоральні прелюдії Й.С.Баха «Прийди, Господь, до нас з небес» і «З глибини взиваю я», а також Соната на 94 псалом Ф.Ю.Ройбке.

Слухачі гідно оцінили техніку органної виконавчої майстерності заслуженої артистки України Валерії Балаховської, у якої, завдяки філігранному володінню мистецтвом барокової артикуляції, яскравій емоційності та бездоганній техніці навіть добре відомі твори набувають оригінального звучання.

Студенти-магістри отримали можливість практичного освоєння теми «Жанрове розмаїття сакрального мистецтва у християнській традиції» з дисципліни «Сакральне мистецтво», а студенти 1 курсу отримали додатковий практичний досвід до вивчення дисципліни «Історія релігій».