У межах виконання нової освітньої стратегії Університету, направленої на реалізацію практико-орієнтованого навчання, за планом роботи Центру критичного мислення, у межах вивчення дисципліни «Історія релігій» 13 квітня 2018 року відбулася екскурсія студентів 1 курсу спеціальності «Філософія» до Музею книги і друкарства України, розташованого на території Національного Києво-Печерського заповідника (Лаври).
Фундатор друкарні — архімандрит Єлисей Плетенецький. У музеї зібрані близько 56 тисяч експонатів, що висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів: копії (факсиміле) рукописних книг XI—XV ст., копії перших друкованих кириличних книг, оригінали стародруків XVI—XVIII ст., раритети друкованої україніки XIX—XX ст., дерев'яні й мідні кліше граверів XVII—XVIII ст., окремі друкарські верстати XVIII—XIX ст., оригінали книжкової графіки XX ст. тощо.
Експонуються стародруки відомих церковних і культурно-освітніх діячів XVII—XIX ст., таких як Петро Могила, Інокентій Гізель, Іоаникій Галятовський, Йосип Тризна, Лазар Баранович, Туптало (Дмитро Ростовський), Євгеній (Болховитинов).
Експонати Музею є не лише зразком друкарської та бібліотечної спадщини України, але й пам’яткою становлення національної релігійно-культурної традиції.
За результатами екскурсійного заходу студенти виконали практичну роботу на тему «Вплив книгодрукування на становлення і розвиток західноєвропейської та вітчизняної християнської традиції».