Екскурсія до Синагоги Бродського

Важко переоцінити пізнавальну цінність від відвідування студентами Синагоги Бродського (їдиш די בראדסקי שול אין קיעוו) — центральної синагоги Києва. Адже студенти мали змогу побачити Арон Га-кодеш - свячений ковчег із сувоями Тори в синагозі, відчути, що означає відомий вислів: «Давній, як сувій Тори». Також дізналися вони і про Ковчег Заповіту, або Ковчег Свідоцтва (в Старому Заповіті священна скриня ізраїльтян, що містила таблиці закону і була символом присутності Бога і заповіту зробленого між Богом та Ізраїлем).

Студентам розповіли й про те, що після виходу в 1992 році Указу Президента України про повернення релігійним громадам культових будинків, що належали їм, уперше за багато років єврейська релігійна громада змогла відсвяткувати Хануку у синагозі Бродського (раніше там були: клуб, потім — політшкола і військово-санітарний гурток, а також школа кройки і гаптування, а в 1955 році приміщення надали Київському академічному театру ляльок‎.). А вже в 1989 при участі численних гостей відбулося урочисте відкриття відновленої Центральної синагоги Києва. У 2008 році єврейська громада святкувала 110 років синагоги.