Круглий стіл на тему: «Ідеології в добу постісторії: криза сенсів»

 

     7 березня 2017 р. на Історико-філософському факультеті Київського університету імені Бориса Грінченка на кафедрі філософії відбувся Круглий стіл «Ідеології в добу постісторії: криза сенсів». Метою круглого столу стало обговорення змісту плюралістичної ідеологічної моделі для українського політикуму.

  У ньому взяли участь представники наукової спільноти, сфери вищої освіти, засобів масової інформації та громадських організацій. 

    Відкриваючи захід завідувач кафедри філософії І.М. Ломачинська зауважила про важливість об’єднання  академічної  наукової спільноти на засадах ідеологічної легітимації європейських цінностей, започаткувавши дискусію щодо ролі ідеологій в сучасному українському суспільстві.

    Учасники обговорення проф. Л. Шашкова, проф. М. Бойченко, доц. В. Дегтяр (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) окреслили перелік проблем, пов’язаних з легітимацією європейських цінностей в українському суспільстві, запропонували для обговорення питання перспектив розвитку нашої країни в добу «занепаду ідеологій». Проф. М. Препотенська (Національний технічний університет України «КПІ ім. Ігоря Сікорського»), проф. В. Попов  (Донецький національний університет імені Василя Стуса) та проф. О. Білокобильський (Український інститут стратегій глобального розвитку і адаптації) звернули увагу на неможливість прямого запозичення в український суспільний дискурс європейських ідеологічних трендів, наголошуючи на соціально інтегративній ролі ідеологій, їх значенні в контексті ціннісної кризи. Проф. М. Тур, проф. О. Панич (Видавництво «Дух і літера»), доц. А. Супруненко та доц. О. Маслак (Центр гуманітарної освіти НАН України) обговорили можливі моделі концепту «третього шляху», спрямованого на подолання крайнощів лівого та правого, соціалістичного та ліберального полюсів традиційного політико-ідеологічного спектра. 

    Учасники дискусії особливо зауважили про небезпеку розхитування стабільності і закликали до суспільної єдності, посилення ролі соціальних інститутів, партнерського діалогу між владою та громадянським суспільством в умовах ціннісного та ідеологічного плюралізму.

 

 

Факультет у соціальних мережах