RNebozhuk322021

r.nebozhuk@kubg.edu.ua

Небожук Роман Андрійович

доцент кафедри філософії та релігієзнавства

Науковий ступінь, вчене звання

кандидат наук з державного управління

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Релігієзнавчі проблеми: Історія вітчизняного і зарубіжного релігієзнавства • Релігії Давнього Світу • Українська ментальність та європейські цінності • Філософські студії: Релігієзнавство • Науковий семінар: Церква як регулятор соціальних конфліктів (для аспірантів) • Соціальна доктрина християнства (для аспірантів) • Актуальні проблеми теології (для аспірантів)

Біографія

У 1990 році закінчив історичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка та одержав диплом спеціаліста за спеціальністю «Історія».

У 1996 році закінчив духовний навчальний заклад – Івано-Франківський теологічно-катехитичний духовний інститут за спеціальністю «богослов’я» та отримав кваліфікацію богослова, викладача релігієзнавства. Маю духовне звання – протоієрей УГКЦ.

З серпня 2000 р. по лютий 2003 р. навчався в Українській Академії державного управління при Президентові України, де отримав повну вищу освіту за спеціальністю „державне управління” та здобув кваліфікацію «магістр державного управління».

У 2005-2008 рр. навчався без відриву від виробництва в аспірантурі Національної академії державного управління при Президентові України.

Дисертацію «Державна політика щодо релігії та Церкви: порівняльний аналіз українського і російського досвіду» на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.01 – теорія та історія державного управління захистив у Національній академії державного управління при Президентові України у 2010 році.

Професійний і науковий інтерес

публічне управління, державно-церковні відносини, релігієзнавство.

Інше

Монографії, підручники та книги:

• Концептуальні засади інтеграційної моделі державної етнополітики України : монографія / В.Б.Євтух, В.С.Куйбіда, В.П. Трощинський, О.Я.Калакура, О.М.Майборода, В.М.Купрійчук, Р.А.Небожук, В.Я.Слободян, Костянтин Гамкрелідзе, Д.Г.Ткачук, В.П. Трощинський, О.О. Чернишенко, Л.В.Черній. – Київ, НАДУ, 2021. 251 с. УДК 001.89:323.1(477). Державний реєстраційний номер: 0119U101436.

Статті:

• Ситник П. К., Купрійчук В. М., Карлова В. В., Небожук Р. А. Принципи децентралізації державного управління у сфері культури. Інвестиції: практика та досвід. 2020. № 2. С. 89–94. DOI: 10.32702/2306-6814.2020.2.89.
  • Трощинський В.П., Купрійчук В.М., Небожук Р.А. Соборність як принцип державної регіональної політики України: за матеріалами соціологічних опитувань. Збірник наукових праць Національної академії державного управління при Президентові України. Київ 2/2020. – С. 7-17. - Фахове видання.
  • Небожук Р.А. Освіта України: стан, проблеми і пріоритети реформування. Комерціоналізація і професійність в освіті : матеріали міжнар. конф. Європ. асоц. освіт. політики і права, ун-т м. Антверпен (Бельгія), 21-22 листоп. 2009 р. – Антверпен : [б. в.], 2010.
  • Небожук Р.А. Реалізація політики у сфері свободи совісті в системі державного управління: аналіз паттернів сучасної світової практики. Державне управління: теорія та практика : електрон. наук. фах. вид. – 2009. – № 1. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/Dutp/2009-1/doc_pdf/Nebozhuk_RA.pdf. – Заголовок з екрана.
  • Небожук Р.А. Основоположні принципи забезпечення свободи совісті та розвитку державно-церковних відносин у Конституціях України та Російської Федерації: компаративний аналіз. Державне управління: удосконалення та розвиток. – 2009. – № 1. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/Duur/index.html. – Заголовок з екрана.
  • Небожук Р.А. Реалізація права на свободу совісті у Збройних силах України та Росії: порівняльний аналіз. Економіка та держава. – 2009. – № 10. – С. 99–101.
  • Небожук Р.А. Сучасні практики державно-церковних відносин: світовий досвід. Вісн. НАДУ. – 2007. – № 4. – С. 207–215.
  • Небожук Р.А. Церковно-державні відносини в галузі освіти в Україні в контексті процесів глобалізації та європейської інтеграції. Законодавство України. –¬ 2006. – № 2. – С. 26–34.
  • Небожук Р.А. Партнерська співпраця Школи і Церкви як умова забезпечення світськості та світоглядного плюралізму в українській освітній системі. Релігійна свобода : наук. щорічник. – К. : [б. в.], 2006. – Вип. 10. – С. 150–155.
  • Небожук Р.А. Шлях до суспільної гармонії. Пам’ять століть. –¬ 2004. – № 5. – С. 117–119.
  • Небожук Р.А. Християнські цінності в контексті української духовності. Пам’ять століть. – 2004. – № 6. – С. 136–145.