Гурток«Новістика»

10 листопада відбулося чергове засідання наукового гуртка «Новістика» в контексті реалізації наукового проекту «Осягнення мандрів: соціокультурна історія подорожування». В обговоренні проблематики наукових статей, модератором якого став доцент Іванюк О. Л., взяли участь студенти-історики Історико-філософського факультету, а також випускники спеціальності Історія, та студенти Інституту філології, тому що проєкт має міждисциплінарне гуманітарне спрямування.

01

02

03

Гурток «Новістика» щиро вітає дослідницю і колегу, студентку інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка Владиславу Федюк з успішним виступом 24 вересня 2021 року на VI Всеукраїнській науковій конференції «ІСТОРИК ТА ІСТОРИЧНА НАУКА У СИСТЕМІ СОЦІОГУМАНІТАРНОГО ЗНАННЯ ТА ВЗАЄМОДІЇ ІЗ СУСПІЛЬСТВОМ» з доповіддю «Українська громада на Далекому Сході на початку ХХ ст.» й публікацією у співавторстві з О. Л. Іванюком, одним з керівників гуртка, статті «Далекосхідна проблематика на шпальтах київської газети «Рада» (1906-1914 рр.)» у часописі «Східний світ» (Інститут сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, індексування в Scopus: https://oriental-world.org.ua/uk/archive/2021/3/5).

В. Федюк

4 жовтня студентам першого курсу спеціальності «Історія та археологія» було репрезентовано видання «Листи Петра Рєдкіна Василю Тарновському-старшому: 1833–1866» – результат спільного проєкту викладачів і студентів кафедри історії України Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка й наукових співробітників Чернігівського обласного історичного архіву ім. В. В. Тарновського. Ця публікація містить 30-річне листування російського урядовця українського походження, науковця-юриста, педагога Петра Григоровича Рєдкіна (1808–1891) з українським землевласником, громадським діячем і добродійником Василем Васильовичем Тарновським-старшим (1810–1866), що є видатною пам’яткою культури й важливим історичним джерелом. Епістолярний комплекс зберігається у фондах ЧОІМ.

М. М. Будзар ознайомила студентів зі структурою і змістом видання, наголосивши на важливості проєкту: налагодження співпраці між навчальними закладами й музейними установами й реалізація принципу навчання через дослідження. Також перед першокурсниками виступила студентка III курсу Тетяна Терещенко, котра є однією з співупорядниць видання.

Презентація відбулася у межах лекції з дисципліни «Етнографія», викладач якої – доцент кафедри історії України О. Л. Іванюк – є одним з керівників студентського наукового гуртку «Новістика». Видання здійснювалося за планом роботи гуртку.

Обкладинка

26 травня о 17.00 відбулося чергове засідання гуртка «Новістика». Під час засідання було підсумовано роботу за проблемою читання та інтерпретації текстів Тараса Шевченка в культурному просторі України 2- половини XIX – початку XX ст. Учасники гуртка, автори статей у збірці «Тарас Шевченко та його тексти: читання, інтерпретація, комеморація на межі XIXXX століть», – Ольга Вернигоренко й Оксана Болдар – отримали екземпляри видання. Також на засідання обговорювалися перспективи подальшої роботи над проектом «Українці в мандрах іншими країнами та власними теренами», в якому взяли активну участь студенти-історики I і II, котрі долучилися до роботи цього року.

20210526 170938 min

20210526 171002 min