Центр української еміграції

Науково-практичний центр

дослідження історії української еміграції та діаспори

Мета: всебічне вивчення аспектів української еміграції, а також створення та функціонування діаспорних організацій за кордоном протягом ХІХ – ХХІ ст. Співпраця з українськими діаспорними організаціями (науковими, освітніми, громадськими тощо) та іноземними науково-дослідними центрами дослідження міграційних процесів.

Напрямки роботи Центру:

• Військова еміграція починаючи від 1917 р. В основному міжвоєнний період, українські військовополонені та інтерновані Української Галицької армії та Армії Української Народної Республіки
  • Політична еміграція: дві хвилі після національно-визвольних змагань 1917 – 1921 рр. (в основному країни Європи) та після Другої світової війни – Західна Європи, країни Америки, Австралія.
  • Молодіжні організації на еміграції: ХХ – ХХІ ст., студентські, пластові, сокільські, культурно-освітні тощо.
  • Науково-освітня діяльність на еміграції: заснування та діяльність освітніх та наукових закладів, їх внесок у розвиток світової науки.
  • Культурна та видавнича діяльність українських емігрантів у ХХ – ХХІ ст.
  • Діаспорні організації протягом останніх 20-ти років та їх співпраця з незалежною Україною.

Кординатори Центру:

• Гуменюк О.А.