Засідання студентського наукового клубу «MNEMOSYNE» на тему «Соціокультурний вимір доби Модерну: гендерна історії»

Традиційно у вівторок 3 травня 2022 відбулося чергове засідання наукового клубу «MNEMOSYNE» серед студентів Історико-філософського факультету Київського університету ім. Бориса Грінченка.

Тема обговорення – «Соціокультурний вимір доби Модерну: гендерна історії». Доповідали студентки ІV та II курсів – Ірина Івахненко та Лах Мар’яна. У тематичних виступах доповідачки висвітлили поступ жіночої середньої освіти модерного часу на прикладі діяльності Варшавської жіночої прогімназії (м. Варшава; Царство Польське).

Першою із доповіддю виступила студентка ІV курсу Івахненко Ірина. Тема її доповіді: «“Були присутніми, слухали, ухвалили…”: функціонування Варшавської жіночої прогімназії за протоколами засідань Педагогічної ради 1914 року». У своєму виступі доповідачка проаналізувала протоколи засідань педагогічної ради, присвячені питанням бюджету прогімназії (утримання закладу та соціальної підтримки учениць), результативності навчально-виховного процесу, практикам застосування дисциплінарних стягнень тощо.

Наступною виступила студентка ІІ курсу Лах Мар’яна із доповіддю «Соціально-демографічні характеристики учениць Варшавської жіночої прогімназії (остання третина ХІХ ст.)». У своєму виступі доповідачка окреслила особливості соціально-демографічних характеристик учениць Варшавської жіночої прогімназії. У доповіді проаналізовано вікові параметри, етнічна та конфесійна приналежність, соціальне походження, вид діяльності батьків, склад родини, місце проживання.

Маємо відзначити, що самостійний науковий доробок доповідачок у галузі соціальної історії Модерну присвячено донині маловідомій широкому загалу темі жіночої освіти межі ХІХ – початку ХХ ст. Студентки виявили інтерес і вправність до опрацювання автентичних архівних матеріалів, які покладено в основу представлених ними доповідей і публікацій.

Дякуємо всім членам наукового клубу «MNEMOSYNE» та гостям нашої зустрічі за участь у обговоренні, цікаві дискусії та присутність.

Чекаємо на Вас на наступному засіданні нашого клубу!

photo 2022 05 04 10 54 46

photo 2022 05 04 10 55 18