Засідання студентського наукового клубу «MNEMOSYNE» на тему «Індивід у кризових ситуаціях: соціально-історичне сукупно з психологічним»

11 грудня 2022 року відбулось перше у Новому році засідання студентського наукового клубу «MNEMOSYNE». Студенти Київського університету ім. Бориса Грінченка зібрались на платформі Google Meet, де мали можливість заслухати й обговорити доповіді на тему: «Індивід у кризових ситуаціях: соціально-історичне сукупно з психологічним».

Першим виступив Щерба Борис – студент IV курсу Історико-філософського факультету з темою «“Німці бомблять наші міста, почалась війна” аналіз реакції керівника СРСР Йосипа Сталіна: психоемоційний аспект». Доповідь Бориса Щерби була присвячена вивченню особливостей реакції та дій Й. Сталіна на інформацію щодо початку війни Третім Рейхом, зокрема й у світлі альтернативних контраверсій дослідників. Для розуміння поведінки радянського диктатора, у тому числі його відсутності у Кремлі 29 и 30 червня 1941 року, доповідач зробив короткий нарис розвитку більшовизму у Росії. Була висловлена думка, що Гітлер зірвав план Сталіна по захопленню Європи і знищенню капіталістичного оточення Радянського Союзу. Доповідь викликала обговорення і жваву дискусію щодо джерел вивчення поведінки індивіду у кризових ситуаціях.

Наступним виступив Алі Рошан – студент ІІІ курсу Історико-філософського факультету із доповіддю на тему: «Поведінка керівника Третього Рейху А. Гітлера березень-квітень 1945 року: реконструкція мотивів і чинників». У своєму виступі Рошан Алі на основі детального аналізу біографії Адольфа Гітлера представив основні риси характеру і спонукальні мотивації, якими керувався фюрер нацистської Німеччини, жадаючи все більше влади і територій. Для переконливості аргументації доповідач реконструював погодинний розпорядок останнього дня життя керівника Третього Рейху для роз’яснення власної позиції щодо його психоемоційного та морального стану, а також пошуку відповіді на питання: чи був А. Гітлер внутрішньо боягузом. Жвавий обмін думками учасників засідання зумовила поставка Рошаном Алі насамкінець відкритого питання до аудиторії: «Чому Гітлер не насмілився постати перед судом переможців?».

Дякуємо всім членам наукового клубу «MNEMOSYNE» і гостям нашого зібрання за участь у обговоренні, цікаві дискусії та особисту присутність. Щиро вдячні, що вступили у Новий Рік з нами! Чекаємо на Вас на наступному засіданні нашого клубу.

Снимок экрана 2022 01 11 в 19.04.29

Снимок экрана 2022 01 11 в 19.03.56